مهر آذین

ترکیب دو اسم مهر و آذین (محبت و زینت)

جنسیت اسم مهر آذین

دختر

مهر آذین به انگلیسی

mehr-azin

تعداد مهر آذین ها در ایران

1,143

تلفظ مهر آذین به فارسی

مهرآذين

ریشه اسم مهر آذین

فارسی

تلفظ مهر آذین به انگلیسی

/m.-āzin/

رنگ اسم مهر آذین

نارنجی

ابجد اسم مهر آذین

1006

ابجد وسیط اسم مهر آذین

34

ابجد صغیر اسم مهر آذین

25

درباره نام مهر آذین

مهر آذین یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهر آذین را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهر آذین، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,143 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهر آذین

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مهر آذین و معنی اسم مهر آذین

ریشه اسم مهر آذین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهر آذین فارسی می باشد و تلفظ مهر آذین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهرآذين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-āzin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهر آذین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهر آذین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهر آذین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و آذین:
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
آذین: زینت، آرایش، زیور، آیین

در آیین و روش مهربانی و محبت، دارای آیین و رسم مهربانی و محبت، (به مجاز) مهرورز، با محبت، مهربان.

معنی اسم مهر آذین در ثبت احوال

(مهر= مهرباني و محبت + آذين (در قديم) آيين، رسم، قاعده)، ۱- در آيين و روش مهرباني و محبت، داراي آيين و رسم مهرباني و محبت؛ ۲- (به مجاز) مهرورز، با محبت، مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهر آذین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهر آذین عدد " 1006 " و ابجد وسیط " 34 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهر آذین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهر آذین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهر آذین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهر آذین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی دو اسم محمد و ماهان (ستوده و منسوب به ماه)

(به مجاز) راهنما و هدایت کننده به روز و روشنایی

مورد افتخار برای دين

سخن آهسته، صحبت كردن با صدای آرام

ترکیب دو اسم امیر و عرشیا (فرمانروا و ملکوتی)

منسوب به آرام، آرامش

روشن و مبارك

زندگی، زیست ،حیات

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید