مهرگان

منسوب به ماه مهر، مهربانی، (به مجاز) پاییز، نام جشن روز شانزدهم ماه مهر

جنسیت اسم مهرگان

دختر

مهرگان به انگلیسی

mehrgan

تعداد مهرگان ها در ایران

2,600

تلفظ مهرگان به فارسی

مِهرِگان

ریشه اسم مهرگان

فارسی

تلفظ مهرگان به انگلیسی

/mehr(e)gān/

رنگ اسم مهرگان

طلایی

ابجد اسم مهرگان

316

ابجد وسیط اسم مهرگان

28

ابجد صغیر اسم مهرگان

19

درباره نام مهرگان

مهرگان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهرگان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهرگان که در انگلیسی به صورت mehrgan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,600 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهرگان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهرگان و معنی اسم مهرگان

ریشه اسم مهرگان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرگان فارسی می باشد و تلفظ مهرگان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرِگان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehr(e)gān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرگان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرگان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرگان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهرگان در فرهنگ فارسی عمید:
۱. ماه مهر.
۲. [مجاز] پاییز.
۳. روز شانزدهم از هر ماه خورشیدی.
۴. در آیین زردشتی، جشن باستانی که پارسیان از روز ۱۶ تا ۲۱ مهرماه برپا می‌کردند.

معنی اسم مهرگان در فرهنگ فارسی معین:
جشنی که ایرانیان در روز شانزدهم ماه مهر برگزار می کنند.

معنی اسم مهرگان در ثبت احوال

۱- جشني كه در ايران قديم در شانزدهم مِهر به مناسبت يكي شدنِ نام روز با نام ماه بر پا مي‌شده است؛ ۲- (در قديم) (به مجاز) پاييز؛ ۳- (در قديم) (در موسيقي ايراني) از الحان قديمي ايراني (مهرگان خردك).

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرگان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرگان عدد " 316 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرگان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرگان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرگان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرگان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم سیف و الله (شمشیر و خدا)

شخص برجسته و مایه مباهات در زمان خود

فراوانی، افزونی، بسیاری

بسيار نيكو، بسيار خوب، نيكروی

ماه ایل، (به مجاز) زيباروی ايل

نقش رنگین، تصوير، معشوق و زن زیبا روی، زيور، زينت

با مهر و محبت، نیکی کننده، رحم کننده

آرزو، خواستن چیزی همراه با فروتنی و تواضع

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید