مهروز

ماه روز، ماهی كه در روز نمايان است، (به مجاز) زيبارو

جنسیت اسم مهروز

دختر

مهروز به انگلیسی

mah ruz

تعداد مهروز ها در ایران

1,214

تلفظ مهروز به فارسی

مَهروز

ریشه اسم مهروز

فارسی

تلفظ مهروز به انگلیسی

/mah ruz/

رنگ اسم مهروز

نیلی

ابجد اسم مهروز

258

ابجد وسیط اسم مهروز

30

ابجد صغیر اسم مهروز

24

درباره نام مهروز

مهروز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهروز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهروز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,214 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهروز

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهروز و معنی اسم مهروز

ریشه اسم مهروز

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهروز فارسی می باشد و تلفظ مهروز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهروز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah ruz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهروز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهروز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهروز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهروز در لغت نامه دهخدا:
مخفف ماهروز، روز و ماه، تاریخ .

آن که روزش چون ماه درخشان است


معنی اسم مهروز در ثبت احوال

(مَه = ماه + روز)، ۱- ماه روز، ماهي كه در روز نمايان است؛ ۲- (به مجاز) زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهروز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهروز عدد " 258 " و ابجد وسیط " 30 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهروز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهروز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهروز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهروز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

در گویش سمنان پونه

اعمال نیک و خیرات،برتری

منسوب به شادی، جشن، خوشحالی، سرور

موجب پیروزی دین، یاور و مدد کار دین و آئین

انديشه‌ی پاك و مقدس

گیاهی علفی، کاشتنی، و معطر از خانواده نعناع، هر گیاه خوشبو

داده‌ی نيك، داده‌ی خوب

سمبل ایل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید