مهرنسا

خورشید زنان، (به مجاز) زن زیباروی

جنسیت اسم مهرنسا

دختر

مهرنسا به انگلیسی

mehr-nesa

تعداد مهرنسا ها در ایران

852

تلفظ مهرنسا به فارسی

مِهرنسا

ریشه اسم مهرنسا

فارسی , عربی

تلفظ مهرنسا به انگلیسی

/m.-nesā/

رنگ اسم مهرنسا

قرمز

ابجد اسم مهرنسا

356

ابجد وسیط اسم مهرنسا

20

ابجد صغیر اسم مهرنسا

23

درباره نام مهرنسا

مهرنسا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرنسا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرنسا، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 852 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرنسا

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مهرنسا و معنی اسم مهرنسا

ریشه اسم مهرنسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرنسا فارسی , عربی می باشد و تلفظ مهرنسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرنسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-nesā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرنسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرنسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرنسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مهر (خورشید) + نسا (زنان)، نورانی ترین زن در میان زنان، نام همسر فتحعلی شاه قاجار

معنی اسم مهرنسا در ثبت احوال

(مهر = خورشيد + نسا)، 1- خورشيد زنان؛ 2- (به مجاز) زيباروي در ميان زنان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرنسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرنسا عدد " 356 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرنسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرنسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرنسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرنسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خاورشناس و پزشک آلمانی

ترکیب دو اسم محمد و جلیل (ستوده و بزرگوار)

همیشه بهار، همیشه جوان، گیاهی که همیشه سبز است

دارای شرف و افتخار، بزرگوار، با اصل و نسب ،مؤنث شریف، ارزشمند، عالی، سید، ارجمند

ترکیب دو اسم فاطمه و زهرا (رانده شده از آتش و درخشنده روی)

شاه پری‌ها، عنبر

ترکیب دو اسم محمد و آریان (ستوده و آریایی)

به وجود آورنده دوستی و مهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید