مهرناز

دارای محبت و ناز، زیبا چون خورشید، از شخصیت‌های شاهنامه

جنسیت اسم مهرناز

دختر

مهرناز به انگلیسی

mehr-naz

تعداد مهرناز ها در ایران

72,273

تلفظ مهرناز به فارسی

مِهرناز

ریشه اسم مهرناز

فارسی

تلفظ مهرناز به انگلیسی

/m.-nāz/

رنگ اسم مهرناز

صورتی

ابجد اسم مهرناز

303

ابجد وسیط اسم مهرناز

27

ابجد صغیر اسم مهرناز

24

درباره نام مهرناز

مهرناز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرناز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرناز، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 72,273 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرناز

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مهرناز و معنی اسم مهرناز

ریشه اسم مهرناز

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرناز فارسی می باشد و تلفظ مهرناز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرناز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-nāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرناز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرناز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرناز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهرناز در واژه‌نامه آزاد :
دلبر، ناز خورشید

معنی اسم مهرناز در دانشنامه عمومی :
مهرناز از شخصیت‌های شاهنامه، نام خواهر کیکاووس پادشاه کیانی و همسر رستم پهلوان شاهنامه.
مهرناز زیبا چون خورشید یک اسم ایرانی دخترانه است که از دو بخش تشکیل شده بخش اول «مهر» به معنای "خورشید" ومحبت و بخش دوم «ناز» به معنای زیبایی ودلربائی و خیلی زیبا.

معنی اسم مهرناز در ثبت احوال

(اَعلام) نام خواهر كيكاووس كه وي را به همسري رستم داده بودند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرناز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرناز عدد " 303 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرناز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرناز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرناز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرناز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بانگ بلند، نعره، فریاد

پاک، پاکیزه، نیکو

گل زینتی

نوازشگر، آواز خواندن همراه با نوازش

ترکیب دو اسم امیر و پوریا (فرمانروا و بسیار دارنده)

شاد کردن

طلوع خورشید، عمر و زندگی مادر، فرزند عزیز و گرانمایه برای مادر

همنشین و هم صحبت بزرگان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران