مهرسا

شبیه به مهر، مهربان و با محبت، زیبارو مانند خورشید

جنسیت اسم مهرسا

دختر

مهرسا به انگلیسی

mehr-sa

تعداد مهرسا ها در ایران

55,784

تلفظ مهرسا به فارسی

مِهرسا

ریشه اسم مهرسا

فارسی

تلفظ مهرسا به انگلیسی

/m.-sā/

رنگ اسم مهرسا

آبی

ابجد اسم مهرسا

306

ابجد وسیط اسم مهرسا

18

ابجد صغیر اسم مهرسا

18

درباره نام مهرسا

مهرسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهرسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهرسا که در انگلیسی به صورت mehr-sa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 55,784 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهرسا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مهرسا و معنی اسم مهرسا

ریشه اسم مهرسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرسا فارسی می باشد و تلفظ مهرسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-sā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهرسا در واژه‌نامه آزاد :
مانند خورشید.

معنی اسم مهرسا در فرهنگ نام‌ها :
شبیه به مهر، مهربان و با محبت.
معنی اسم مهرسا در ثبت احوال

(مهر = خورشید + سا (پسوند شباهت))، ۱- مثل خورشید؛ ۲- (به مجاز) زیبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرسا عدد " 306 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

شفاف، صاف، گوارا

امید، آرزو

از شخصیتهای شاهنامه، نام یکی از سه دختر قیصر روم

گیتی، جهان، کره زمین، نزدیک‌تر

بسیار تبسم کننده، خوشرو، خندان، گشاده روی

پرچین، حصار، دیواره

پاك و مقدس، منزه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران