مهردخت

دختر مهربان و با محبت،دختر خورشید

جنسیت اسم مهردخت

دختر

مهردخت به انگلیسی

mehr-dokht

تعداد مهردخت ها در ایران

2,499

تلفظ مهردخت به فارسی

مِهردُخت

ریشه اسم مهردخت

فارسی

تلفظ مهردخت به انگلیسی

/m.-dokht/

رنگ اسم مهردخت

نیلی

ابجد اسم مهردخت

1249

ابجد وسیط اسم مهردخت

25

ابجد صغیر اسم مهردخت

25

درباره نام مهردخت

مهردخت یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهردخت دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهردخت که در انگلیسی به صورت mehr-dokht نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,499 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهردخت

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهردخت و معنی اسم مهردخت

ریشه اسم مهردخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهردخت فارسی می باشد و تلفظ مهردخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهردُخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهردخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهردخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهردخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهردخت در واژه نامه آزاد:
دختر آفتاب.

دختر مهربان و با محبت، دختر خورشید

معنی اسم مهردخت در ثبت احوال

(مهر = مهرباني، محبت + دخت = دختر)، دختر مهربان و با محبت.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهردخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهردخت عدد " 1249 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهردخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهردخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهردخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهردخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دختر نيك، دختر خوب

ترکیب دو اسم امیر و یحیی (فرمانروا و تعمید دهنده)

پادشاه بزرگ درخشان، پادشاه روشن، پسر خورشید، از شخصیت های شاهنامه فرزند تهمورث و شاهی فرهمند است

خداوند مجد و بزرگ

رنگین شده با حنا، حنا گرفته، مخضب به حنا

اسد، شیر

پسر دست راست من، آخرين پسر حضرت يعقوب (ع) و برادر تني حضرت يوسف (ع)

خودآرا، خودپسند، زیبا و خوش قد و قامت، نوعی گل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید