مهرجهان

ترکیب دو اسم مهر و جهان (محبت و عالم)

جنسیت اسم مهرجهان

دختر

مهرجهان به انگلیسی

mehr jahan

تعداد مهرجهان ها در ایران

792

تلفظ مهرجهان به فارسی

مِهرجهان

ریشه اسم مهرجهان

فارسی

تلفظ مهرجهان به انگلیسی

/mehr(e) jahān/

رنگ اسم مهرجهان

طلایی

ابجد اسم مهرجهان

304

ابجد وسیط اسم مهرجهان

28

ابجد صغیر اسم مهرجهان

25

درباره نام مهرجهان

مهرجهان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهرجهان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهرجهان که در انگلیسی به صورت mehr jahan نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 792 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهرجهان

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مهرجهان و معنی اسم مهرجهان

ریشه اسم مهرجهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرجهان فارسی می باشد و تلفظ مهرجهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرجهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehr(e) jahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرجهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرجهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرجهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و جهان:
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم
جهان: کیهان، عالم، گیتی، دنیا، (به مجاز) فرهنگ، نمادی برای بزرگی و عظمت، مردم دنیا و زندگی

معنی اسم مهرجهان در ثبت احوال

(مهر = خورشيد + جهان)، ۱- خورشيدِ عالم، آفتابِ عالم تاب؛ ۲- (به مجاز) زيبا رو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرجهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرجهان عدد " 304 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرجهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرجهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرجهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرجهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

زيبا، نيكو، دلربا

ترکیب دو اسم محمد و حسان (ستوده و بسیار نیکو)

مانند مینا، نام گلی است

آتش، نام فرشته‌ ای در ایران باستان

باد خنک و سرد اول صبح، سپیدی صبح که افق را فرا می‌گیرد

با طراوت، تازه، شاد، مسرور

سرو صدا و جنجال

اطراف ماه، هاله‌ی ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید