مهرجان

مهرگان، منسوب به ماه مهر، مهربانی

جنسیت اسم مهرجان

دختر

مهرجان به انگلیسی

mehrjan

تعداد مهرجان ها در ایران

1,160

تلفظ مهرجان به فارسی

مِهرجان

ریشه اسم مهرجان

عربی

تلفظ مهرجان به انگلیسی

/mehrjān/

رنگ اسم مهرجان

قرمز

ابجد اسم مهرجان

299

ابجد وسیط اسم مهرجان

23

ابجد صغیر اسم مهرجان

20

درباره نام مهرجان

مهرجان یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهرجان دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهرجان که در انگلیسی به صورت mehrjan نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,160 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهرجان

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مهرجان و معنی اسم مهرجان

ریشه اسم مهرجان

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرجان عربی می باشد و تلفظ مهرجان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرجان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehrjān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرجان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرجان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرجان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معرب از فارسی مهرگان
مهرگان: منسوب به ماه مهر، مهربانی، (به مجاز) پاییز، نام جشن روز شانزدهم ماه مهر

معنی اسم مهرجان در ثبت احوال

(معرب از فارسي مهرگان)، مهرگان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرجان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرجان عدد " 299 " و ابجد وسیط " 23 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرجان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرجان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرجان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرجان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و کمیل (ستوده و کامل)

(به مجاز)برتری یافته از سوی خدا، دارای باطن و روح خدايی

هنگام صبح زود، سپیده دم، صبح زود

زن شجاع

ترکیب دو اسم امیر و کیوان (فرمانروا و پادشاه گیتی)

ترکیب دو اسم محمد و معید (ستوده و بازگرداننده)

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، نام همسر امام حسين (ع)

شاه سیما، آن که چهره‌ای با هیبت و شکوه چون شاه دارد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید