مهرتا

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

جنسیت اسم مهرتا

دختر

مهرتا به انگلیسی

mehreta

تعداد مهرتا ها در ایران

669

تلفظ مهرتا به فارسی

مِهرتا

ریشه اسم مهرتا

فارسی

تلفظ مهرتا به انگلیسی

/mehretā/

رنگ اسم مهرتا

نیلی

ابجد اسم مهرتا

646

ابجد وسیط اسم مهرتا

22

ابجد صغیر اسم مهرتا

16

درباره نام مهرتا

مهرتا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرتا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرتا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 669 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرتا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهرتا و معنی اسم مهرتا

ریشه اسم مهرتا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرتا فارسی می باشد و تلفظ مهرتا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرتا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehretā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرتا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرتا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرتا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

همتای مهر، تابان و درخشان چون خورشید

معنی اسم مهرتا در ثبت احوال

(مهر = خورشید + تا = نظیر، مانند، لنگه) ۱- نظیر و مانند خورشید، لنگه ی خورشید؛ ۲- (به مجاز) زیبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرتا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرتا عدد " 646 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 16 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرتا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرتا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرتا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرتا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و جلال (ستوده و شکوه)

ترکیب دو اسم محمد و جواد (ستوده و بخشنده)

اراده شده، خواسته، آرزو

بی مانند، بدون همتا، يگانه

شمشیر، ساحل دریا، ساحل رود

نوعی نیزه کوچک با سر دو شاخه و نوک تیز، نام پسر پیران

دوستی، دوستداری

جامه در سر كشيده، سوره‌ی هفتاد و چهام از قرآن كريم

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید