مهرتاش

همدل، همپایه خورشید

جنسیت اسم مهرتاش

پسر

مهرتاش به انگلیسی

mehr-tash

تعداد مهرتاش ها در ایران

1,050

تلفظ مهرتاش به فارسی

مِهرتاش

ریشه اسم مهرتاش

ترکی , فارسی

تلفظ مهرتاش به انگلیسی

/m.-tāš/

رنگ اسم مهرتاش

بنفش

ابجد اسم مهرتاش

946

ابجد وسیط اسم مهرتاش

22

ابجد صغیر اسم مهرتاش

19

درباره نام مهرتاش

مهرتاش یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرتاش را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرتاش، به خاطر ریشه ترکی , فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,050 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرتاش

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مهرتاش و معنی اسم مهرتاش

ریشه اسم مهرتاش

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرتاش ترکی , فارسی می باشد و تلفظ مهرتاش در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرتاش " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-tāš/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرتاش بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرتاش در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرتاش در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهرتاش در واژه نامه آزاد:
پادشاه خورشید

معنی اسم مهرتاش در ثبت احوال

[مِهر = مهرباني، محبت + تاش (تركي) (= داش) اين كلمه به آخر اسم‌ها اضافه مي‌شود و شركت، مصاحبت يا همراهي را مي‌‌رساند و معادل پيشوند «هم» است]؛ 1- روي هم به معناي هم ‌مهر؛ 2- (به مجاز) با محبت و مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرتاش

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرتاش عدد " 946 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرتاش گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهرتاش چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرتاش

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرتاش

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بی مانند، بدون همتا، يگانه

ترکیب دو اسم محمد و سعید (ستوده و خجسته)

یاد کننده، ذاکر

خشنود، لقب حضرت فاطمه (س)

عطا و بخشش، بهره، نصیب

آن که دارنده و صاحب اختیار چیزی یا کسی باشد

ترکیب محمد و محراب (ستوده و قبله)

یاری، مدد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید