مهربانو

ترکیب دو اسم مهر و بانو (محبت و خانم)

جنسیت اسم مهربانو

دختر

مهربانو به انگلیسی

mehr-banu

تعداد مهربانو ها در ایران

23,589

تلفظ مهربانو به فارسی

مِهربانو

ریشه اسم مهربانو

فارسی

تلفظ مهربانو به انگلیسی

/m.-bānu/

رنگ اسم مهربانو

نیلی

ابجد اسم مهربانو

304

ابجد وسیط اسم مهربانو

28

ابجد صغیر اسم مهربانو

25

درباره نام مهربانو

مهربانو یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهربانو را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهربانو، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 23,589 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهربانو

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهربانو و معنی اسم مهربانو

ریشه اسم مهربانو

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهربانو فارسی می باشد و تلفظ مهربانو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهربانو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-bānu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهربانو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهربانو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهربانو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مهر و بانو:
مهر: خورشید، محبت و دوستی، مهربانی، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ايران قديم
بانو: خانم، ملکه

معنی اسم مهربانو در ثبت احوال

بانوي مهربان و با محبت، زنِ مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهربانو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهربانو عدد " 304 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهربانو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهربانو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهربانو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهربانو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم علی و رضا (بلند مرتبه و خشنود)

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

بزرگواری، شرافت، سخاوت، بخشندگی

درخت عناب، مهمانی، سور، غذا

برگزیده خداوند، لقب حضرت آدم (ع)

درختی خاردار كه شترها از آن می‌چرند

ترکیب دو اسم محمد و میلاد (ستوده و تولد)

پارسا، پاک، فروتن، الهه نعمت، آرامش یافته

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید