مهرا

منسوب به مهر، بانوی مهربان، دختری که مانند خورشید درخشان است

جنسیت اسم مهرا

دختر

مهرا به انگلیسی

mehra

تعداد مهرا ها در ایران

1,180

تلفظ مهرا به فارسی

مِهرا

ریشه اسم مهرا

فارسی

تلفظ مهرا به انگلیسی

/mehrā/

رنگ اسم مهرا

سبز

ابجد اسم مهرا

246

ابجد وسیط اسم مهرا

18

ابجد صغیر اسم مهرا

12

درباره نام مهرا

مهرا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهرا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهرا، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,180 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهرا

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مهرا و معنی اسم مهرا

ریشه اسم مهرا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهرا فارسی می باشد و تلفظ مهرا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهرا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mehrā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهرا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهرا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهرا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهر
مهر: محبت و دوستی، مهربانی، خورشید، ماه هفتم سال شمسی، روز شانزدهم از هر ماه شمسی در ایران قدیم


بانوی مهربان، دختری که مانند خورشید یا از تبار خورشید است.

معنی اسم مهرا در ثبت احوال

(مهر+ ا (پسوند نسبت))، منسوب به مِهر

حروف ابجد و طالع بینی نام مهرا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهرا عدد " 246 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهرا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهرا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهرا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهرا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نجات دهنده، منجی، (به مجاز) رستگار

ترکیب دو اسم محمد و میثم (ستوده و اصحاب امیرالمؤمنین علی (ع))

منسوب به قدس، (به‌مجاز) فرشته، روحانی، مقدس و پاک

آن که با ناز و تکبر راه می رود، عشوه کنان

بهار زیبا و قشنگ

شادباش، عشق و محبت

نجم، درخشان مثل ستاره

ترکیب دو اسم محمد و زبیر (ستوده و نیرومند)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید