مهران دخت

دختر دارای نور و محبت

جنسیت اسم مهران دخت

دختر

مهران دخت به انگلیسی

mehr-dokht

تعداد مهران دخت ها در ایران

1,380

تلفظ مهران دخت به فارسی

مِهران‌دخت

ریشه اسم مهران دخت

فارسی

تلفظ مهران دخت به انگلیسی

/m.-dokht/

رنگ اسم مهران دخت

زرد

ابجد اسم مهران دخت

1300

ابجد وسیط اسم مهران دخت

28

ابجد صغیر اسم مهران دخت

31

درباره نام مهران دخت

مهران دخت یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهران دخت را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهران دخت، به خاطر ریشه فارسی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,380 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهران دخت

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مهران دخت و معنی اسم مهران دخت

ریشه اسم مهران دخت

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهران دخت فارسی می باشد و تلفظ مهران دخت در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهران‌دخت " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-dokht/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهران دخت بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهران دخت در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهران دخت در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مهران + دخت: دختر دارای نور و محبت، دختر مهربان، دختر بامحبت

معنی اسم مهران دخت در ثبت احوال

(مهران + دخت = دختر)، دختر دارنده‌ي مهر و محبت، دختر مهربان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهران دخت

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهران دخت عدد " 1300 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 31 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهران دخت گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهران دخت چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهران دخت

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهران دخت

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دلیر، شجاع

شخص محترم و لایق دارای روح بزرگ

ماه روز، ماهی كه در روز نمايان است، (به مجاز) زيبارو

(به مجاز) بهار، روز نو، نام یکی از نواهای موسیقی

شیر بیشه، (به مجاز) دلیر و شجاع

که رویی چون پری دارد، پریچهره، زیبا روی، خوبروی

تصدیق کننده، گواهی دهنده راستی

بانوی دانا دانشمند یا بانوی پرمهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید