مهراج

نام رایج پادشاهان هندوستان

جنسیت اسم مهراج

پسر

مهراج به انگلیسی

mahraj

تعداد مهراج ها در ایران

1,146

تلفظ مهراج به فارسی

مَهراج

ریشه اسم مهراج

سانسکریت

تلفظ مهراج به انگلیسی

/mahrāj/

رنگ اسم مهراج

آبی

ابجد اسم مهراج

249

ابجد وسیط اسم مهراج

21

ابجد صغیر اسم مهراج

15

درباره نام مهراج

مهراج یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهراج را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهراج، به خاطر ریشه سانسکریت اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,146 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهراج

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مهراج و معنی اسم مهراج

ریشه اسم مهراج

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهراج سانسکریت می باشد و تلفظ مهراج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهراج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahrāj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهراج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهراج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهراج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهراج در فرهنگ فارسی:
پادشاه بزرگ هندوستان است که او را بن کش میگفتند و در آن ولایات او را بمنزله جمشید و فریدون میشمردند و شهر بهار از ابنیه او بوده .

معنی اسم مهراج در ثبت احوال

(در قدیم) مهاراجه، عنوان هر یک از افراد طبقه ای ممتاز در هند، شاه، امیر.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهراج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهراج عدد " 249 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهراج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهراج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهراج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهراج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پیدا، هویدا، ظاهر، آشکار، یابنده، جوینده

نام کوهی در حجاز

فرزند پهلوان

سنگی قیمتی به رنگهای سرخ، زرد، و کبود

باهوش، هوشیار

یگانه، یکتا، یکی از نام‌های خداوند

صف شکن، (به مجاز) شجاع و دلیر، از القاب حضرت علی (ع)

ترکیب دو اسم ماه و صنم (زیبا و دلبر)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید