مهدیسا

مهدیس، مانند ماه

جنسیت اسم مهدیسا

دختر

مهدیسا به انگلیسی

mahdisa

تعداد مهدیسا ها در ایران

4,652

تلفظ مهدیسا به فارسی

مَهديسا

ریشه اسم مهدیسا

فارسی

تلفظ مهدیسا به انگلیسی

/mahdisā/

رنگ اسم مهدیسا

زرد

ابجد اسم مهدیسا

120

ابجد وسیط اسم مهدیسا

24

ابجد صغیر اسم مهدیسا

21

درباره نام مهدیسا

مهدیسا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهدیسا دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهدیسا که در انگلیسی به صورت mahdisa نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,652 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهدیسا

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مهدیسا و معنی اسم مهدیسا

ریشه اسم مهدیسا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهدیسا فارسی می باشد و تلفظ مهدیسا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهديسا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mahdisā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهدیسا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهدیسا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهدیسا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

منسوب به مهدیس، مانند ماه، دختر زیبا، بانویی با چهره ای درخشنده چون ماه.
مهدیس: مانند ماه، (به مجاز) زیبارو.

معنی اسم مهدیسا در ثبت احوال

(مَهديس + ا (پسوند نسبت))، منسوب به مَهديس، ( مَهديس.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهدیسا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهدیسا عدد " 120 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهدیسا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهدیسا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهدیسا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهدیسا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پناه دین

شاه پری‌ها، عنبر

منسوب به ماه، روشن و زیبا همچون ماه

ماهرو، زیبارو، ماهرخ

نام سی و ششمین سوره قرآن مجید، از اسامی حضرت رسول (ص)

ترکیب دو اسم محمد و رسا (ستوده و بلیغ)

همراهی و پیروی از سلطان

قید و بند، سیاه، تیره گون، آثار نو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید