مهتاج

تاج ماه، آنکه تاجی درخشنده چون ماه دارد.

جنسیت اسم مهتاج

دختر

مهتاج به انگلیسی

mah taj

تعداد مهتاج ها در ایران

3,136

تلفظ مهتاج به فارسی

مَهتاج

ریشه اسم مهتاج

فارسی , عربی

تلفظ مهتاج به انگلیسی

/mah tāj/

رنگ اسم مهتاج

بنفش

ابجد اسم مهتاج

449

ابجد وسیط اسم مهتاج

17

ابجد صغیر اسم مهتاج

17

درباره نام مهتاج

مهتاج یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهتاج را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهتاج، به خاطر ریشه فارسی , عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,136 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهتاج

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مهتاج و معنی اسم مهتاج

ریشه اسم مهتاج

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهتاج فارسی , عربی می باشد و تلفظ مهتاج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَهتاج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mah tāj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهتاج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهتاج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهتاج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

آنکه تاجی درخشنده چون ماه دارد.معنی اسم مهتاج در ثبت احوال

(= ماه تاج)، ۱- تاج ماه؛ ۲- (به مجاز) زيباي زيبايان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهتاج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهتاج عدد " 449 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهتاج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مهتاج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهتاج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهتاج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پادشاهان، بزرگان، سروران

پادشاه، حاکم، فرمانروا، (به مجاز) سرور و بزرگ، عزت

فاضل، برتر

دختر بزرگان و سروران

ترکیب دو اسم امیر و هادی (فرمانروا و راهنما)

امپراتور، حاکم

تندرستی، صحت

ماهرو، زیبارو، ماه چهر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید