مهبانو

سرور بانوان، بزرگ زنان

جنسیت اسم مهبانو

دختر

مهبانو به انگلیسی

meh banu

تعداد مهبانو ها در ایران

4,068

تلفظ مهبانو به فارسی

مِهبانو

ریشه اسم مهبانو

فارسی

تلفظ مهبانو به انگلیسی

/meh bānu/

رنگ اسم مهبانو

نیلی

ابجد اسم مهبانو

104

ابجد وسیط اسم مهبانو

20

ابجد صغیر اسم مهبانو

23

درباره نام مهبانو

مهبانو یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مهبانو دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مهبانو که در انگلیسی به صورت meh banu نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 4,068 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مهبانو

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مهبانو و معنی اسم مهبانو

ریشه اسم مهبانو

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهبانو فارسی می باشد و تلفظ مهبانو در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِهبانو " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /meh bānu/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهبانو بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهبانو در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهبانو در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بانوی بانوان، سرور بانوان، بزرگ زنان.

معنی اسم مهبانو در ثبت احوال

بانوي بانوان، سرور بانوان، بزرگ زنان.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهبانو

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهبانو عدد " 104 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهبانو گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهبانو چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهبانو

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهبانو

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نور خورشید، روشنایی

درخشان، نورانی، باهوش، سفید

ترکیب دو اسم امیر و پاشا (فرمانروا و بزرگ)

ترکیب دو اسم امیر و یزدان (فرمانروا و خداوند)

ترکیب دو اسم امین و مهدی (امانتدار و هدایت شده)

فرمانده یک گروه نظامی، پیشوا، رهبر

فکر و اندیشه

کوچک تر، خردتر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید