مهاجر

هجرت کننده

جنسیت اسم مهاجر

پسر

مهاجر به انگلیسی

mohajer

تعداد مهاجر ها در ایران

1,092

تلفظ مهاجر به فارسی

مهاجر

ریشه اسم مهاجر

عربی

تلفظ مهاجر به انگلیسی

/mohājer/

رنگ اسم مهاجر

آبی

ابجد اسم مهاجر

249

ابجد وسیط اسم مهاجر

21

ابجد صغیر اسم مهاجر

15

درباره نام مهاجر

مهاجر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مهاجر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مهاجر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,092 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مهاجر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مهاجر و معنی اسم مهاجر

ریشه اسم مهاجر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مهاجر عربی می باشد و تلفظ مهاجر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مهاجر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mohājer/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مهاجر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مهاجر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مهاجر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مهاجر در لغت نامه دهخدا:
کسی که از جایی به جایی رود و از زمینی به زمینی رود و هجرت کند.

معنی اسم مهاجر در ثبت احوال

1- آن كه براي اقامت دائم از وطن خود به جاي ديگري سفر مي‌كند؛ 2- هر يك از ياران پیامبر اسلام(ص) كه به همراه او از مكه به مدينه هجرت كردند.

حروف ابجد و طالع بینی نام مهاجر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مهاجر عدد " 249 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مهاجر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مهاجر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مهاجر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مهاجر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صاحب اسب تندرو، نام سومین پادشاه سلسله کیانی

خوب، گران‌بها، درست، پسندیده، شایسته، زیبا

عطیه، بخشش

ترکیب دو اسم محمد و پرهام (ستوده و ابراهیم)

جوانمردی، مردانگی

ترکیب دو اسم محمد و منان (ستوده و بخشنده)

شبيه به نياكان، مانند اجداد، همانند نياكان

معرب ايرسا، گل زنبق زيرشاخه گل سوسن

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید