منیژه

سفید‌رو، پاکدامن، نام دختر افراسیاب که عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد

جنسیت اسم منیژه

دختر

منیژه به انگلیسی

manizhe

تعداد منیژه ها در ایران

280,155

تلفظ منیژه به فارسی

مَنيژه

ریشه اسم منیژه

فارسی

تلفظ منیژه به انگلیسی

/maniže/

رنگ اسم منیژه

نیلی

ابجد اسم منیژه

105

ابجد وسیط اسم منیژه

29

ابجد صغیر اسم منیژه

20

درباره نام منیژه

منیژه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم منیژه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم منیژه که در انگلیسی به صورت manizhe نوشته میشود و به دلیل ریشه فارسی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 280,155 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم منیژه

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم منیژه و معنی اسم منیژه

ریشه اسم منیژه

همانطور که گفتیم ریشه اسم منیژه فارسی می باشد و تلفظ منیژه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَنيژه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maniže/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منیژه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منیژه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منیژه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منیژه در فرهنگ فارسی :
نام دختر افراسیاب است که بیژن پسر گیو بر او عاشق شد و منیژه او را به خانه خود برد و افراسیاب با خبر گشته منیژه را از شهر اخراج کرد و بیژن را گرفته در سیاه چالی انداخت تا این‌که رستم رفته او را از چاه بیرون آورد. (اسم) نامی است از نام‌‌های زنان، (اسم) یا منیژه خانم (منیجه خانم). خود خواه متکبر، شپش.


آتشین، سفید رو، پاکدامن.

معنی اسم منیژه در ثبت احوال

(اَعلام) (در شاهنامه) دختر افراسياب، كه عاشق بیژن پهلوان ایرانی شد و با کمک رستم همراه بیژن به ایران گریخت.
داستان او با بيژن يكي از پر آوازه‌ترين و دلكش‌ترين داستانهاي شاهنامه مي‌باشد.

حروف ابجد و طالع بینی نام منیژه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منیژه عدد " 105 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منیژه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم منیژه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منیژه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منیژه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

منسوب به رام، شاد و خوشحال

بزرگ منشی، ارزشمندی

پابرجا، استوار

سجده کننده بر خانه خدا

هم نشين و همراز، همدم

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

ترکیبی از دو اسم علی و حسین ( بلندقدر و زیبا )

نور و درخشندگی - دختر زیبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران