منیر

درخشان، تابان، در اصل اسم مذکر عربی است

جنسیت اسم منیر

دختر

منیر به انگلیسی

monir

تعداد منیر ها در ایران

100,107

تلفظ منیر به فارسی

مُنير

ریشه اسم منیر

عربی

تلفظ منیر به انگلیسی

/monir/

رنگ اسم منیر

زرد

ابجد اسم منیر

300

ابجد وسیط اسم منیر

24

ابجد صغیر اسم منیر

12

درباره نام منیر

منیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 100,107 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منیر

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم منیر و معنی اسم منیر

ریشه اسم منیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم منیر عربی می باشد و تلفظ منیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُنير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث: منیره.

معنی اسم منیر در فرهنگ فارسی:
نور دهنده روشن کننده، توضیح منیر مقابل مستنیراست. ( صفت ) درخشان.

معنی اسم منیر در لغت‌نامه دهخدا:
روشن و روشن کننده، روشن، تابان، درخشان. از نظر فیزیکی، جسمی را گویند که منبع نور باشد یعنی ب ه خودی خود قابل رؤیت باشد.

معنی اسم منیر در فرهنگ فارسی عمید:
نوردهنده، درخشنده، درخشان.

معنی اسم منیر در فرهنگ معین :
تابان، درخشان .معنی اسم منیر در ثبت احوال

۱- ويژگي آنچه از خود نور داشته باشد، در مقابلِ مستنير؛ ۲- درخشان، تابان، روشن.

حروف ابجد و طالع بینی نام منیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منیر عدد " 300 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم منیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

محور آیین و کشش

ترکیب دو اسم امیر و اسماعیل (فرمانروا و شنونده امر خدا)

آرام ،یواش، به آهستگی

منسوب به دارا، نام شهری در شیراز و شوشتر

افسانه، داستان، (به مجاز) مشهور

شاد شدن، خوشحال گردیدن، نشاط

آريايی جاويدان

روشن و تابان، درخشنده

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید