منیراعظم

ترکیب دو اسم منیر و اعظم (درخشان و بزرگوارتر)

جنسیت اسم منیراعظم

دختر

منیراعظم به انگلیسی

monir aezam

تعداد منیراعظم ها در ایران

1,116

تلفظ منیراعظم به فارسی

منيراعظم

ریشه اسم منیراعظم

عربی

تلفظ منیراعظم به انگلیسی

/monir aezam/

رنگ اسم منیراعظم

نارنجی

ابجد اسم منیراعظم

1311

ابجد وسیط اسم منیراعظم

39

ابجد صغیر اسم منیراعظم

24

درباره نام منیراعظم

منیراعظم یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم منیراعظم دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم منیراعظم که در انگلیسی به صورت monir aezam نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,116 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم منیراعظم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم منیراعظم و معنی اسم منیراعظم

ریشه اسم منیراعظم

همانطور که گفتیم ریشه اسم منیراعظم عربی می باشد و تلفظ منیراعظم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منيراعظم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monir aezam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منیراعظم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منیراعظم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منیراعظم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم منیر و اعظم:
منیر: درخشان، تابان، در اصل اسم مذکر عربی است.
اعظم: بزرگ تر، بزرگوارتر، از صفات خدوند

معنی اسم منیراعظم در ثبت احوال

1- درخشندگي و تابندگي زياد؛ 2- (به مجاز) بسيار زيبارو.

حروف ابجد و طالع بینی نام منیراعظم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منیراعظم عدد " 1311 " و ابجد وسیط " 39 " ، ابجد صغیر " 24 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منیراعظم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منیراعظم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منیراعظم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منیراعظم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نرم و ظریف، ملایم، زیبا، از صفات خدا

هنگام بهار، فصل بهار

به نرمی و لطافت پر

از شخصیت‌های شاهنامه، نام دختر پادشاه هند و همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

زیبا و آرامش بخش

منسوب به نیک، خوب، نيكو، آدم خوب، شخص صالح، شايسته، خوشی، سعادت

ترکیب دو اسم محمد و سلمان (ستوده و بدون عیب)

روشنایی و فروغ ماه، ماهشید، پرتو ماه

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید