منعم

نعمت دهنده، دارا، ثروتمند

جنسیت اسم منعم

پسر

منعم به انگلیسی

moneem

تعداد منعم ها در ایران

1,518

تلفظ منعم به فارسی

منعم

ریشه اسم منعم

عربی

تلفظ منعم به انگلیسی

/moneem/

رنگ اسم منعم

نارنجی

ابجد اسم منعم

200

ابجد وسیط اسم منعم

20

ابجد صغیر اسم منعم

20

درباره نام منعم

منعم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منعم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منعم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,518 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منعم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم منعم و معنی اسم منعم

ریشه اسم منعم

همانطور که گفتیم ریشه اسم منعم عربی می باشد و تلفظ منعم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منعم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moneem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منعم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منعم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منعم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منعم در لغت نامه دهخدا:
مالدار و نعمت دهنده، آنکه احسان و نیکویی می کند، نعمت دهنده، کریم، نیکوکار، جوانمرد، سخی، باهمت، صاحب نعمت

معنی اسم منعم در فرهنگ معین:
توانگر، مال دار، انعام داده، احسان کرده

معنی اسم منعم در فرهنگ فارسی عمید:
کسی که در نعمت باشد، توانگر، مال دار،نعمت دهنده، احسان کننده

معنی اسم منعم در ثبت احوال

1- (در قديم) داراي مال و نعمت بسيار، ثروتمند، توانگر؛ 2- آن كه به ديگران احسان مي كند، بسيار بخشنده.

حروف ابجد و طالع بینی نام منعم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منعم عدد " 200 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منعم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منعم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منعم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منعم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درستكار، صحيح العمل

دختر طناز و عشوه گر

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

بهروزی، خوشبختی، نیک بخت شدن

نور و روشنی دهنده‌، روشن و تابان، درخشان، (به مجاز) آراینده

ترکیب دو اسم محمد و کسری (ستوده و خسرو)

خادم کعبه

بی غم و سرخوش، سالمند و دارای عمر طولانی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید