منظر

آنچه بر آن نظر بیفتد و به چشم دیده شود، چهره، صورت

جنسیت اسم منظر

دختر

منظر به انگلیسی

manzar

تعداد منظر ها در ایران

72,747

تلفظ منظر به فارسی

مَنظَر

ریشه اسم منظر

عربی

تلفظ منظر به انگلیسی

/manzar/

رنگ اسم منظر

آبی

ابجد اسم منظر

1190

ابجد وسیط اسم منظر

14

ابجد صغیر اسم منظر

11

درباره نام منظر

منظر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم منظر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم منظر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 72,747 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم منظر

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم منظر و معنی اسم منظر

ریشه اسم منظر

همانطور که گفتیم ریشه اسم منظر عربی می باشد و تلفظ منظر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَنظَر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /manzar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منظر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منظر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منظر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منظر در فرهنگ فارسی عمید:
۱. جای نگریستن و نظر انداختن.
۲. آنچه در برابر چشم واقع شود.

معنی اسم منظر در فرهنگ فارسی معین:
۱ - چهره ، سیما. ۲ - نگاه ، نظر. ۳ - جای نگریستن . ج . مناظر.

معنی اسم منظر در لغت نامه دهخدا:
جای نگریستن، خوش آیند باشد یا بدنما. جای نگریستن و هر چیزی که آن را می نگرند، خواه خوش آیند باشد و خواه بدنما، و هرچیزی که دیده می شود و محل نگریستن واقع می گردد.نظرگاه. جای نظر. دیدگاه. ج، مناظر.آنجا که چشم بر آن افتد از روی. چهره و رو زیرا که چهره موضع واقع شدن نظر است چنانکه اکثر نظر بر چهره می افتد. روی و چهره و سیما و صورت و دیدار و شکل و پیکر و هیئت. دیدار. طلعت. ظاهر. صورت. بیرون. مقابل مخبر، باطن، سیرت، درون، ضمیر.

معنی اسم منظر در ثبت احوال

۱- آنچه بر آن نظر بيفتد و به چشم ديده شود؛ ۲- جلوه‌ي ظاهري هر شخص؛ ۳- (به مجاز ) صورت و چهره، در مقابلِ مَخبَر؛ ۴- (در قديم) منظره.

حروف ابجد و طالع بینی نام منظر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منظر عدد " 1190 " و ابجد وسیط " 14 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منظر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منظر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منظر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منظر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خیر، احسان، خوبی، نيكوكاری، ثواب

آشکار، روشن، آشکار کننده

مهر افتاب

غلبه کننده بر دیگری در جنگ، فاتح، پیروز، مسلط، چیره

روشنایی بخش، تابنده، نورانی

فلزی سفید رنگ و گران بها

افق طلايي، آهو، شتاب، كوشا

بلندتر، عالی‌تر

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران