منزه

پاک و پاکیزه

جنسیت اسم منزه

دختر

منزه به انگلیسی

monazzah

تعداد منزه ها در ایران

483

تلفظ منزه به فارسی

منزه

ریشه اسم منزه

عربی

تلفظ منزه به انگلیسی

/monazzah/

رنگ اسم منزه

بنفش

ابجد اسم منزه

102

ابجد وسیط اسم منزه

18

ابجد صغیر اسم منزه

21

درباره نام منزه

منزه یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم منزه دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم منزه که در انگلیسی به صورت monazzah نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 483 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم منزه

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم منزه و معنی اسم منزه

ریشه اسم منزه

همانطور که گفتیم ریشه اسم منزه عربی می باشد و تلفظ منزه در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منزه " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /monazzah/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منزه بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منزه در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منزه در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. پاک و پاکیزه.
۲. پاک دامن.
۳. بی آلایش، دورازبدی و زشتی.

معنی اسم منزه در ثبت احوال

1- به دور از آلودگی، پاک، پاکیزه؛ 2- مبرا، بری، بی عیب.

حروف ابجد و طالع بینی نام منزه

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منزه عدد " 102 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منزه گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منزه چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منزه

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منزه

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

رحم کننده، رحمت آورنده

بخشنده، سخاوتمند، جوان‌مرد، از نام‌ها و صفات خداوند، از صفات قرآن

روضه ها، باغها

ترکیب دو اسم محمد و بشیر( ستوده و مژده دهنده)

نام دختر پادشاه ماد

خوشبخت، سعادتمند، بهروز

شکر کننده، سپاس گزار

نیرومند، قوی هیکل، پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ از خاندان هخامنشي

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید