منتظر

چشم به راه

جنسیت اسم منتظر

پسر

منتظر به انگلیسی

montazer

تعداد منتظر ها در ایران

2,024

تلفظ منتظر به فارسی

منتَظِر

ریشه اسم منتظر

عربی

تلفظ منتظر به انگلیسی

/montazer/

رنگ اسم منتظر

بنفش

ابجد اسم منتظر

1590

ابجد وسیط اسم منتظر

18

ابجد صغیر اسم منتظر

15

درباره نام منتظر

منتظر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم منتظر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم منتظر که در انگلیسی به صورت montazer نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,024 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم منتظر

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم منتظر و معنی اسم منتظر

ریشه اسم منتظر

همانطور که گفتیم ریشه اسم منتظر عربی می باشد و تلفظ منتظر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " منتَظِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /montazer/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم منتظر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم منتظر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم منتظر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم منتظر در فرهنگ فارسی عمید :
آن‌که یا آنچه انتظارش را بکشند.

معنی اسم منتظر در فرهنگ فارسی معین :
چشم به راه ، کسی که انتظار می کشد.

معنی اسم منتظر در فرهنگ فارسی :
کسی که در انتظار کسی یا چیزی است، درنگ کننده و چشم براه

معنی اسم منتظر در ثبت احوال

1- آن كه در حال صبر كردن براي آمدن كسي يا انجام يافتن كاري يا روي دادنِ اتفاقي است، چشم به راه؛ 2- (در حالت قيدي) در حال انتظار.

حروف ابجد و طالع بینی نام منتظر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم منتظر عدد " 1590 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم منتظر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم منتظر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم منتظر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم منتظر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام دیگر ساز تنبور، ابر سفید، نام همسر امام حسين (ع)

ماه جوانمرد

محافظ و نگهبان سرزمین و میهن، یار حضرت مهدی (عج)

سرزمين، مكان، ترتيب و روش كاري، ثروت، توانايي، صبر، آرام و قرار

نوعی خط است

ترکیب دو اسم یوسف و رضا (خواهد افزود و خشنود)

اندیشمند، نام بنیان‌گذار آیین مانوی

داوری، دين، نام خواهر حضرت یوسف (ع)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید