ممتاز

برتر، برجسته، عالی، خوب، برگزیده

جنسیت اسم ممتاز

دختر

ممتاز به انگلیسی

momtaz

تعداد ممتاز ها در ایران

2,202

تلفظ ممتاز به فارسی

مُمتاز

ریشه اسم ممتاز

عربی

تلفظ ممتاز به انگلیسی

/momtāz/

رنگ اسم ممتاز

قرمز

ابجد اسم ممتاز

488

ابجد وسیط اسم ممتاز

20

ابجد صغیر اسم ممتاز

20

درباره نام ممتاز

ممتاز یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ممتاز را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ممتاز، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,202 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ممتاز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم ممتاز و معنی اسم ممتاز

ریشه اسم ممتاز

همانطور که گفتیم ریشه اسم ممتاز عربی می باشد و تلفظ ممتاز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُمتاز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /momtāz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ممتاز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ممتاز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ممتاز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ممتاز در فرهنگ فارسی عمید:
برگزیده و جدا‌شده؛ دارای برتری و مزیت.

معنی اسم ممتاز در فرهنگ فارسی معین:
۱. برگزیده ، جدا شده ۲. دارای برتری و امتیاز.

معنی اسم ممتاز در لغت نامه دهخدا:
برگزیده و پسندیده. منتخب شده. دارای امتیاز و برتری و بزرگواری. برتر. فاضل. افضل.

معنی اسم ممتاز در ثبت احوال

۱- داراي امتياز، برتر، برجسته؛ ۲- عالي، خوب، مرغوب؛ ۳- مشخص، جدا، متمايز؛ ۴- (در قديم) مشهور.

حروف ابجد و طالع بینی نام ممتاز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ممتاز عدد " 488 " و ابجد وسیط " 20 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ممتاز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ممتاز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ممتاز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ممتاز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

صبرکننده، شکیبا

ناز و زیبا مانند ماه، ماه‌روی زیبا

ماندنی، جاوید، پایدار، همانند

میلاد، طولانی ترین شب سال، شب اول ماه دی، چله بزرگ زمستان که تقریبا با ولادت حضرت مسیح (ع) همزمان است

درخشش، روشنی، جرقه

نیکو روی، زیبا، دارای قدر و منزلت و محبوبيت نزد مردم

چراغ آیین

ترکیب دو اسم ماه و جهان (زیبا و دنیا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید