ملک جهان

فرشته جهان

جنسیت اسم ملک جهان

دختر

ملک جهان به انگلیسی

malak jahan

تعداد ملک جهان ها در ایران

1,484

تلفظ ملک جهان به فارسی

مَلک‌جهان

ریشه اسم ملک جهان

عربی

تلفظ ملک جهان به انگلیسی

/malak jahān/

رنگ اسم ملک جهان

نیلی

ابجد اسم ملک جهان

149

ابجد وسیط اسم ملک جهان

29

ابجد صغیر اسم ملک جهان

23

درباره نام ملک جهان

ملک جهان یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ملک جهان را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ملک جهان، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,484 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ملک جهان

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ملک جهان و معنی اسم ملک جهان

ریشه اسم ملک جهان

همانطور که گفتیم ریشه اسم ملک جهان عربی می باشد و تلفظ ملک جهان در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَلک‌جهان " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /malak jahān/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ملک جهان بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ملک جهان در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ملک جهان در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

۱. فرشته جهان ۲. (به مجاز) زیباروترین.

معنی اسم ملک جهان در ثبت احوال

1- فرشته جهان؛ 2- (به مجاز) زيباروترين.

حروف ابجد و طالع بینی نام ملک جهان

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ملک جهان عدد " 149 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 23 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ملک جهان گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ملک جهان چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ملک جهان

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ملک جهان

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ داشته شده، گرامی و عزیز کرده

پایدار، پاینده، جاوید، ثابت، ماندگار

انار کوچک، (به مجاز) سرخگون و زیباروی

بهشت يونانيان و روميان

دوست، دوست يك دل، لقب حضرت ابراهيم(ع) در قرآن كريم

ترکیب دو اسم محمد و مرتضی (ستوده و برگزیده)

ترکیب دو اسم محمد و فواد (ستوده و قلب)

سروین، روسری، چارقد

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید