ملایم

نرم خو، صلح جو

جنسیت اسم ملایم

دختر

ملایم به انگلیسی

molayem

تعداد ملایم ها در ایران

1,136

تلفظ ملایم به فارسی

ملايم

ریشه اسم ملایم

عربی

تلفظ ملایم به انگلیسی

/molayem/

رنگ اسم ملایم

نیلی

ابجد اسم ملایم

121

ابجد وسیط اسم ملایم

25

ابجد صغیر اسم ملایم

13

درباره نام ملایم

ملایم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای دختران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای دختر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم ملایم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم ملایم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,136 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم ملایم

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم ملایم و معنی اسم ملایم

ریشه اسم ملایم

همانطور که گفتیم ریشه اسم ملایم عربی می باشد و تلفظ ملایم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " ملايم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /molayem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم ملایم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم ملایم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم ملایم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم ملایم در فرهنگ فارسی عمید :
۱. موافق و مناسب طبع؛ سازگار.
۲. آرام.

معنی اسم ملایم در فرهنگ فارسی معین :
سازگار، آرام .

معنی اسم ملایم در ثبت احوال

۱- فاقد شدت و تندي؛ ۲- (به مجاز) داراي اخلاق خوش و سازگار با ديگران، مهربان، نرمخو؛ ۳- (در حالت قيدي) با نرمي و آهستگي، به آرامي، آهسته؛ ۴- (در قديم) داراي تطابق، سازگار، متناسب؛ ۵- (در قديم) خوشايند.

حروف ابجد و طالع بینی نام ملایم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم ملایم عدد " 121 " و ابجد وسیط " 25 " ، ابجد صغیر " 13 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم ملایم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم ملایم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم ملایم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم ملایم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

سخن، گفتار، شرح و توضیح، زبان آوری، فصاحت و بلاغت

دارای چهره ای زیبا چون چهره فرشتگان زیبا روی

هدیه، تحفه، سوغات، رهاورد

کلام مقدس، سخن ایزدی

بنده محمد

ماهشاد، زیباروی خوشحال

آتش عشق

پرستشگاه های مهرپرستان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید