مقصود

مطلوب و خواسته شده و محبوب و مورد پسند

جنسیت اسم مقصود

پسر

مقصود به انگلیسی

maghsud

تعداد مقصود ها در ایران

54,165

تلفظ مقصود به فارسی

مَقصود

ریشه اسم مقصود

عربی

تلفظ مقصود به انگلیسی

/maqsud/

رنگ اسم مقصود

آبی

ابجد اسم مقصود

240

ابجد وسیط اسم مقصود

24

ابجد صغیر اسم مقصود

15

درباره نام مقصود

مقصود یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مقصود پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مقصود که در انگلیسی به صورت maghsud نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 54,165 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مقصود

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مقصود و معنی اسم مقصود

ریشه اسم مقصود

همانطور که گفتیم ریشه اسم مقصود عربی می باشد و تلفظ مقصود در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَقصود " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maqsud/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مقصود بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مقصود در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مقصود در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مقصود در لغت نامه دهخدا:
آهنگ نموده شده. طلب شده و آهنگ شده و قصدشده. مراد و نیت و خواهش وکام و آرزو و غرض و آهنگ و اراده و قصد. مرام. مطلوب. منظور. کام. هدف. خواست. خواسته.

معنی اسم مقصود در فرهنگ فارسی معین:
مراد، نیت، خواهش .

معنی اسم مقصود در فرهنگ فارسی عمید:
۱. قصد، نیت.
۲. مطلوب، خواسته، هدف.

معنی اسم مقصود در ثبت احوال

آنچه كسي قصد انجام آن را دارد، منظور، مقصد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مقصود

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مقصود عدد " 240 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مقصود گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مقصود چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مقصود

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مقصود

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هدیه، ارمغان، گرانبها، (مجاز) شخص بسيار ارزشمند

دختر خورشید

زنده کننده، زندگی بخش، تعمید دهنده، نام پسر زکریا از پیامبران بنی‌اسرائیل

هدایت شده، توفیق یافته، کامروا

کلام مقدس، سخن ایزدی

بسیار زیبا

زن رستگار، پیروز

داد، انصاف، شرم، حیا، لطف

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید

دیدگاه کاربران