مقصوده

محبوب و مورد پسند

جنسیت اسم مقصوده

دختر

مقصوده به انگلیسی

maghsude

تعداد مقصوده ها در ایران

585

تلفظ مقصوده به فارسی

مقصوده

ریشه اسم مقصوده

عربی

تلفظ مقصوده به انگلیسی

/maqsude/

رنگ اسم مقصوده

سبز

ابجد اسم مقصوده

245

ابجد وسیط اسم مقصوده

29

ابجد صغیر اسم مقصوده

20

درباره نام مقصوده

مقصوده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مقصوده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مقصوده که در انگلیسی به صورت maghsude نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 585 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مقصوده

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم مقصوده و معنی اسم مقصوده

ریشه اسم مقصوده

همانطور که گفتیم ریشه اسم مقصوده عربی می باشد و تلفظ مقصوده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مقصوده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maqsude/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مقصوده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مقصوده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مقصوده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مطلوب و خواسته شده و محبوب و مورد پسند، مورد علاقه، آنچه کسی قصد انجام آن را دارد، منظور و مورد نظر

معنی اسم مقصوده در ثبت احوال

1- مطلوب و خواسته شده و محبوب و مورد پسند؛ 2- مورد علاقه.

حروف ابجد و طالع بینی نام مقصوده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مقصوده عدد " 245 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 20 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مقصوده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مقصوده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مقصوده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مقصوده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

هومن، دارنده‌ی روح خوب و نیک اندیش، از شخصیت‌های شاهنامه

ترکیب دو اسم محمد و کیا (ستوده و پادشاه)

افروختن، افروزنده، روشن کننده، تابنده، سوزاننده

مونث صاحب، دارنده، مالك، هم‌نشين و هم‌صحبت، يار، فرمانروا و حاكم

بزرگداشت، احترام‌ كردن، گرامی داشتن، احسان

نوعی گلی زینتی

داریوش، نام پادشاهی پیش از ساسانیان

میلاد، طولانی ترین شب سال، شب اول ماه دی، چله بزرگ زمستان که تقریبا با ولادت حضرت مسیح (ع) همزمان است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید