مقبوله

مورد قبول، پذيرفته شده

جنسیت اسم مقبوله

دختر

مقبوله به انگلیسی

maghbuleh

تعداد مقبوله ها در ایران

2,938

تلفظ مقبوله به فارسی

مَقبوله

ریشه اسم مقبوله

عربی

تلفظ مقبوله به انگلیسی

/maqbule/

رنگ اسم مقبوله

نارنجی

ابجد اسم مقبوله

183

ابجد وسیط اسم مقبوله

27

ابجد صغیر اسم مقبوله

21

درباره نام مقبوله

مقبوله یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مقبوله دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مقبوله که در انگلیسی به صورت maghbuleh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 2,938 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مقبوله

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم مقبوله و معنی اسم مقبوله

ریشه اسم مقبوله

همانطور که گفتیم ریشه اسم مقبوله عربی می باشد و تلفظ مقبوله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَقبوله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maqbule/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مقبوله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مقبوله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مقبوله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

مونث مقبول، مورد قبول، پذیرفته شده؛ دلنشین، دوست داشتنی، زیبا، خوشایند، مطلوب.

معنی اسم مقبوله در ثبت احوال

(مؤنث مَقبول)، ۱- مورد قبول، پذيرفته شده؛ ۲- دلنشين، دوست داشتني، زيبا؛ ۳- خوشايند، مطلوب.

حروف ابجد و طالع بینی نام مقبوله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مقبوله عدد " 183 " و ابجد وسیط " 27 " ، ابجد صغیر " 21 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مقبوله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مقبوله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مقبوله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مقبوله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و راستین (ستوده و راستی)

(به مجاز) زیبا، شاداب، خوش قامت

باهوش، دانا، فرزانه، دانشمند، فهمیده

عاقل، حکیم، دانشمند، دانا، خردمند

آرامش، وقار، طمانینه، نام دختر امام حسین (ع)

توانا، قادر، از نامهای خداوند

آن‌كه يا آن‌چه سفيدي آن آميخته با سرخي (گندم‌گوني) باشد، از صحابه‌ی پيامبر اسلام (ص)

سوزان، نور زندگی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید