مفید

فایده‌ دهنده، سودمند

جنسیت اسم مفید

پسر

مفید به انگلیسی

mofid

تعداد مفید ها در ایران

1,365

تلفظ مفید به فارسی

مفيد

ریشه اسم مفید

عربی

تلفظ مفید به انگلیسی

/mofid/

رنگ اسم مفید

صورتی

ابجد اسم مفید

134

ابجد وسیط اسم مفید

26

ابجد صغیر اسم مفید

17

درباره نام مفید

مفید یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مفید پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مفید که در انگلیسی به صورت mofid نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,365 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مفید

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مفید و معنی اسم مفید

ریشه اسم مفید

همانطور که گفتیم ریشه اسم مفید عربی می باشد و تلفظ مفید در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مفيد " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mofid/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مفید بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مفید در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مفید در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مفید در لغت نامه دهخدا:
فایده دهنده، سودمند، بافایده، نافع، سودبخش، عبدالرحمان نیشابوری از علمای شیعه

معنی اسم مفید در فرهنگ معین:
سودمند، بافایده

معنی اسم مفید در فرهنگ فارسی عمید:
فایده دهنده، سودمند

معنی اسم مفید در ثبت احوال

1- داراي فايده، سودمند، رساننده؛ 2- (در منطق) داراي معني در مقابلِ مهمل.

حروف ابجد و طالع بینی نام مفید

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مفید عدد " 134 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مفید گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مفید چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مفید

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مفید

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بسیار دارنده، نام پهلوان دلير ايراني ملقب به پورياي ولي

شادی، سرور

توانگري، بركت و سعادت

موجب سعادت دین

دلسوز

ترکیب دو اسم مسعود و رضا (سعادتمند و خشنود)

روشنایی، روشن

مانند ماه، (به مجاز) زيبارو

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید