معین رضا

ترکیب دو اسم معین و رضا (یاریگر و خشنود)

جنسیت اسم معین رضا

پسر

معین رضا به انگلیسی

moein reza

تعداد معین رضا ها در ایران

1,016

تلفظ معین رضا به فارسی

معين‌رضا

ریشه اسم معین رضا

عربی

تلفظ معین رضا به انگلیسی

/moein rezā/

رنگ اسم معین رضا

آبی

ابجد اسم معین رضا

1171

ابجد وسیط اسم معین رضا

43

ابجد صغیر اسم معین رضا

28

درباره نام معین رضا

معین رضا یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم معین رضا پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم معین رضا که در انگلیسی به صورت moein reza نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,016 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم معین رضا

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم معین رضا و معنی اسم معین رضا

ریشه اسم معین رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم معین رضا عربی می باشد و تلفظ معین رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معين‌رضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moein rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معین رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معین رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معین رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم معین و رضا:
معین: یاریگر، کمک کننده، یاور.
رضا: خشنود، خوشدلی، راضی، نام امام هشتم شیعیان.

معنی اسم معین رضا در ثبت احوال

(عربي) ۱- كمك كننده و ياور رضا؛ ۲- (به مجاز) دوستدار و محب امام رضا(ع).

حروف ابجد و طالع بینی نام معین رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معین رضا عدد " 1171 " و ابجد وسیط " 43 " ، ابجد صغیر " 28 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معین رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معین رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معین رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معین رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

درخشیدن مانند آتش

گیاهی کوهستانی

روشن مانند روز، کسی که دارای فکر باز و اندیشه روشن است

ترکیب دو اسم محمد و یونس (ستوده و نام یکی از پیامبران)

ترکیب دو اسم محمد و جلیل (ستوده و بزرگوار)

افتاده، متواضع

ترکیب دو اسم امین و مهدی (امانتدار و هدایت شده)

مایع خوشبویی که از تقطیر گل سرخ و آب به دست می آید

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید