معظم

بزرگ داشته شده، بزرگوار

جنسیت اسم معظم

پسر

معظم به انگلیسی

moeazzam

تعداد معظم ها در ایران

513

تلفظ معظم به فارسی

معظم

ریشه اسم معظم

عربی

تلفظ معظم به انگلیسی

/moeazzam/

رنگ اسم معظم

نارنجی

ابجد اسم معظم

1050

ابجد وسیط اسم معظم

18

ابجد صغیر اسم معظم

15

درباره نام معظم

معظم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم معظم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم معظم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 513 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم معظم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم معظم و معنی اسم معظم

ریشه اسم معظم

همانطور که گفتیم ریشه اسم معظم عربی می باشد و تلفظ معظم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معظم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moeazzam/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معظم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معظم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معظم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

بزرگ، کلان، عمده، عظیم

معنی اسم معظم در ثبت احوال

بزرگ داشته شده، بزرگوار.

حروف ابجد و طالع بینی نام معظم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معظم عدد " 1050 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معظم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معظم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معظم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معظم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بخشنده، سخاوتمند، جوانمرد، از نام‌ها و صفات خداوند

نام قله‌ای معروف از رشته کوه‌های زاگرس در استان فارس

ترکیب دو اسم محمد و جمیل (ستوده و زیبارو)

خوشبخت و كامياب.

رادترین، بخشنده ترین، صمغ درخت

کوهی که در همه‌ی ایام برف داشته باشد

ترکیب دو اسم محمد و آروین (ستوده و تجربه)

ترکیب دو اسم محمد و وحید (ستوده و یکتا)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید