معز

عزت دهنده، گرامی دارنده، از نام های پروردگار

جنسیت اسم معز

پسر

معز به انگلیسی

moeez

تعداد معز ها در ایران

806

تلفظ معز به فارسی

معِز

ریشه اسم معز

عربی

تلفظ معز به انگلیسی

/moeez(z)/

رنگ اسم معز

قرمز

ابجد اسم معز

117

ابجد وسیط اسم معز

21

ابجد صغیر اسم معز

18

درباره نام معز

معز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم معز پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم معز که در انگلیسی به صورت moeez نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 806 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم معز

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم معز و معنی اسم معز

ریشه اسم معز

همانطور که گفتیم ریشه اسم معز عربی می باشد و تلفظ معز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معِز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moeez(z)/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم معز در لغت نامه دهخدا:
گرامی دارنده، کسی که تعظیم می کند و عزیز می دارد، عزیزکننده، عزت بخش، مقابل مُذِل، از نام های خدای تعالی

معنی اسم معز در فرهنگ معین:
عزت دهنده

معنی اسم معز در فرهنگ فارسی عمید:
عزیز کننده، گرامی دارنده

معنی اسم معز در ثبت احوال

1- (در قديم) گرامي دارنده؛ 2- از نام‌ها و صفات خداوند؛ 3- (اَعلام) معز فاطمی لقب ابوتمیم مَعَد ابن اسماعیل، خلیفه‌ي فاطمی [341-365 شمسی] که شمال آفریقا و مصر را تسخیر کرد و شهر قاهره را بنیاد نهاد.

حروف ابجد و طالع بینی نام معز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معز عدد " 117 " و ابجد وسیط " 21 " ، ابجد صغیر " 18 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

روشنایی و نور

ترکیب دو اسم فاطمه و حسنی (رانده شده از آتش و نیکو)

زاده، پدید آمده، فرزند، تولد، میلاد

شمشير تيز، برنده، مرد دلير

ترکیب دو اسم محمد و جعفر (ستوده و رود)

بانگ بلند، نعره، فریاد

مسرور، شاد و بانشاط

مانند ماه، ماهوار، (به مجاز) زيبا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید