معزز

گرامی دارنده، عزیز کننده، ستوده شده، گرامی، ارجمند، بزرگوار

جنسیت اسم معزز

دختر

معزز به انگلیسی

moeazzaz

تعداد معزز ها در ایران

3,434

تلفظ معزز به فارسی

معزز

ریشه اسم معزز

عربی

تلفظ معزز به انگلیسی

/moeazzaz/

رنگ اسم معزز

طلایی

ابجد اسم معزز

124

ابجد وسیط اسم معزز

28

ابجد صغیر اسم معزز

25

درباره نام معزز

معزز یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم معزز دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم معزز که در انگلیسی به صورت moeazzaz نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,434 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم معزز

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم معزز و معنی اسم معزز

ریشه اسم معزز

همانطور که گفتیم ریشه اسم معزز عربی می باشد و تلفظ معزز در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معزز " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moeazzaz/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معزز بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معزز در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معزز در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم معزز در فرهنگ فارسی عمید :
عزت‌ داده‌شده؛ گرامی؛ ارجمند؛ بزرگوار.

معنی اسم معزز در فرهنگ فارسی معین :
گرامی دارنده ، عزیز کننده .

معنی اسم معزز در لغت نامه دهخدا :
گرامی. عزیز داشته. تعظیم شده و توقیرشده و ستوده شده و سرفراز و بزرگوار و محترم و با شوکت و جلال و جاه و عزت.

معنی اسم معزز در فرهنگ فارسی :
عزت داده شده، گرامی، ارجمند، بزرگوار
( اسم ) گرامی دارنده عزیز کننده .
توانا کرده شده یا ارجمند گردانیده شده.

معنی اسم معزز در ثبت احوال

1- عزیز ، گرامی؛ 2- بزرگوار و ارجمند (زن).

حروف ابجد و طالع بینی نام معزز

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معزز عدد " 124 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 25 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معزز گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معزز چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معزز

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معزز

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

خردمند و بزرگوار، عاقل و گرامی

شاب، ظریف، خوب، نیک، دلاور، جوان

ایستاده، قدرتمند و با اراده، لقب امام عصر عجل الله تعالی فرجه الشریف

نیک، نیکو

آبشار، فواره، شلال

شخص ستوده و مورد اطمينان.

ترکیب دو اسم فاطمه و سما ( رانده شده از آتش و آسمان )

ترکیبی از دو اسم محمد و متین (ستوده و باوقار)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید