معرفت الله

دانش خدایی و خداشناسی

جنسیت اسم معرفت الله

پسر

معرفت الله به انگلیسی

maerefatollah

تعداد معرفت الله ها در ایران

3,156

تلفظ معرفت الله به فارسی

معرفت‌الله

ریشه اسم معرفت الله

عربی

تلفظ معرفت الله به انگلیسی

/maerefatollāh/

رنگ اسم معرفت الله

بنفش

ابجد اسم معرفت الله

856

ابجد وسیط اسم معرفت الله

52

ابجد صغیر اسم معرفت الله

37

درباره نام معرفت الله

معرفت الله یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم معرفت الله را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم معرفت الله، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 3,156 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم معرفت الله

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم معرفت الله و معنی اسم معرفت الله

ریشه اسم معرفت الله

همانطور که گفتیم ریشه اسم معرفت الله عربی می باشد و تلفظ معرفت الله در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " معرفت‌الله " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maerefatollāh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معرفت الله بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معرفت الله در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معرفت الله در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

شناخت و معرفت نسبت به خدا

معنی اسم معرفت الله در ثبت احوال

(عربي) (در قديم) خداشناسي.

حروف ابجد و طالع بینی نام معرفت الله

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معرفت الله عدد " 856 " و ابجد وسیط " 52 " ، ابجد صغیر " 37 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معرفت الله گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معرفت الله چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معرفت الله

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معرفت الله

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم نعیم و رضا (نعمت و خشنودی)

فرشته‌ی پیام آور، فرشته، پیامی که از عالم غیب برسد، الهام

محبت، دوستی، پیمان، خورشید، مهر

پدر مهربان، نام یکی از پیامبران الهی، نام چهاردهمین سوره قرآن مجید

نبرد

ستاره، خوشه پروین، ثریا، نام پنجاه و سومین سوره قرآن مجید، نام نوعی گیاه

سرخ گون ،قرمزرنگ

هر يك از بخش‌های صد و چهارده‌گانه‌ی قرآن كه خود شامل چند آيه است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید