معراج

عروج، بالا رفتن، رفتن به سوی آسمان، به ویژه در مورد پیغمبر اکرم (ص)

جنسیت اسم معراج

پسر

معراج به انگلیسی

meeraj

تعداد معراج ها در ایران

31,770

تلفظ معراج به فارسی

مِعراج

ریشه اسم معراج

عربی

تلفظ معراج به انگلیسی

/meerāj/

رنگ اسم معراج

سبز

ابجد اسم معراج

314

ابجد وسیط اسم معراج

26

ابجد صغیر اسم معراج

17

درباره نام معراج

معراج یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم معراج را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم معراج، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 31,770 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم معراج

فردی بسیار وقت شناس هستید . نامی که رنگش سبز است متعلق به شخصی می باشد که از نظر نظم فردی و نظم کاری در رده ی بسیار بالایی قرار دارد. سعی ذاتی شما در رسیدگی به امور مختلف در زمان مقتضی می باشد و هیچگاه رسیدگی سریع امور را از دست نمیدهید. شرکت کارخانه یا هر اموری که در آن حضور داشته باشید متکی به زمان شناسی و وقت شناسی بسیار دقیق شما خواهند بود. شخصیت آرام و دقیق رنگ سبز سبب شده است که اطرافیانتان اعتمادی وافر به شما داشته باشند و برای حل مشکلاتشان همواره در پی شما باشند. این را به یاد داشته باشید که شما توانایی های وصف ناپذیری دارید ، پس بر توانایی های خود بیفزایید و آنها را پر و بال دهید که موفقیت شما تضمینیست.

اسم معراج و معنی اسم معراج

ریشه اسم معراج

همانطور که گفتیم ریشه اسم معراج عربی می باشد و تلفظ معراج در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مِعراج " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /meerāj/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معراج بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معراج در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معراج در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم معراج در فرهنگ فارسی عمید :
[جمع: معارج و معاریج] عروج؛ بالا رفتن. (تصوف) پیوستن روح به عالم غیب و مجردات. (اسم) [جمع: معارج و معاریج] [قدیمی] نردبان؛ پلکان

معنی اسم معراج در فرهنگ فارسی معین :
نردبان، پلکان، آنچه به وسیله آن بالا روند. جمع: معارج.

معنی اسم معراج در فرهنگ فارسی :
آنچه بوسیله آن بتوان بالا رفت. نردبان. پلکان. جمع: معارج معاریج. صعود پیغمبر اسلام به اسمان که یکی از معجزات او محسوب می‌شود یا شب معراج. شبی که پیغمبر اسلام به اسمان صعود کرد.

معنی اسم معراج در ثبت احوال

۱- (در اديان) رفتن به سوي آسمان، به ويژه در مورد پیامبر اسلام(ص)؛ ۲- به بالا رفتن، عروج؛ ۳- (در قديم) (به مجاز) تكامل؛ ۴- (در قديم) وسيله‌اي براي بالا رفتن، به ويژه نردبان.

حروف ابجد و طالع بینی نام معراج

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معراج عدد " 314 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 17 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معراج گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معراج چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معراج

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معراج

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

بزرگ ایل و قبیله، شاه بزرگ

معرفت، شناختن خداوند از راه ریاضت و تهذیب نفس

يابنده، بهره‌مند، كسی كه به مقصود و مطلوب خود برسد

زیبا و خوشبو، از شخصیتهای شاهنامه، نام همسر بهرام گور پادشاه ساسانی

ترکیب دو اسم کیا و مهر (پادشاه ومحبت)

از واژه‌های قرآنی، ظرف ها

آن‌که میان دو نفر به عدالت حکم کند، (به مجاز) خداوند

به معنی شش میباشد که نام قبیله ای بوده است

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید