معتصم

چنگ زننده به دامان كسی، پناه برنده

جنسیت اسم معتصم

پسر

معتصم به انگلیسی

moetasem

تعداد معتصم ها در ایران

1,323

تلفظ معتصم به فارسی

مُعتَصِم

ریشه اسم معتصم

عربی

تلفظ معتصم به انگلیسی

/moetasem/

رنگ اسم معتصم

نارنجی

ابجد اسم معتصم

640

ابجد وسیط اسم معتصم

28

ابجد صغیر اسم معتصم

19

درباره نام معتصم

معتصم یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم معتصم را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم معتصم، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,323 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم معتصم

شما در لحظه زندگی می کنید. زندگی خود را تلف نمیکنید و در کنار بهره بردن از توانایی های ناب خود در صدد خوشحال کردن دیگران نیز هستید . بسیاری به دلیل این خلق و خوی شما عاشق در کنار شما بودن هستند. عاشق این هستند که صحبت های جذاب شما را در مورد خود بشنوند و از این رو همواره شما را به عنوان فردی قابل اعتماد و خودمانی می شناسند.

اسم معتصم و معنی اسم معتصم

ریشه اسم معتصم

همانطور که گفتیم ریشه اسم معتصم عربی می باشد و تلفظ معتصم در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُعتَصِم " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moetasem/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم معتصم بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم معتصم در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم معتصم در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم معتصم در لغت نامه دهخدا:
چنگ زننده در چیزی برای استعانت و نجات، چنگ درزننده، پناه گیرنده

معنی اسم معتصم در فرهنگ فارسی:
ابواسحاق محمد بن هارون الرشید پس از فوت مامون برادرش به سال ۲۱۸ هجری قمری به خلافت رسید، وی هشتمین خلیفه عباسی است.

معنی اسم معتصم در فرهنگ معین:
چنگ زننده به دامن کسی

معنی اسم معتصم در فرهنگ فارسی عمید:
چنگ زننده به دامن کسی، دست اندازنده به چیزی برای رستگاری و نجات، پناه برنده، آنچه به آن چنگ زده شده، (صفت) محفوظ

معنی اسم معتصم در ثبت احوال

۱- (در قديم) چنگ در زننده، پناه برنده؛ ۲- چنگ زننده در چيزي براي استعانت و نجات، پناه گيرنده؛ ۳- (اَعلام) لقب ابو اسحاق محمّد ابن هارون‌الرشيد، هشتمين خليفه‌ي عباسي [۲۱۸-۲۲۷ قمری] که در زمان او سرداران ترک در دربار قدرت یافتند، قیام بابک سرکوب شد.
و بابک و ا فشین را به فرمان او کشتند.
او پایتخت خود را به سامرا انتقال داد.

حروف ابجد و طالع بینی نام معتصم

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم معتصم عدد " 640 " و ابجد وسیط " 28 " ، ابجد صغیر " 19 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم معتصم گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم معتصم چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم معتصم

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم معتصم

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

پسر خورشید و نیکو

قسم، اقرار، اعتراف

بهترین زنان، لقب حضرت فاطمه (ع)

کسی که منور شده است به نور دین خدا .

نیکو، خوب روی، خوبی، نیکویی، جمیل، نام امام دوم شیعیان

خشنود شده، برگزیده، لقب امیرالمؤمنین علی(ع) امام اول شیعیان

بزرگ داشته شده، بزرگوار

ترکیب دو اسم محمد و رهام (ستوده و پهلوان ایرانی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید