مظهر

تماشاگر، جلوه گاه

جنسیت اسم مظهر

پسر

مظهر به انگلیسی

mazhar

تعداد مظهر ها در ایران

1,508

تلفظ مظهر به فارسی

مَظهر

ریشه اسم مظهر

عربی

تلفظ مظهر به انگلیسی

/mazhar/

رنگ اسم مظهر

صورتی

ابجد اسم مظهر

1145

ابجد وسیط اسم مظهر

17

ابجد صغیر اسم مظهر

11

درباره نام مظهر

مظهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مظهر پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مظهر که در انگلیسی به صورت mazhar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,508 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مظهر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مظهر و معنی اسم مظهر

ریشه اسم مظهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مظهر عربی می باشد و تلفظ مظهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَظهر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mazhar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مظهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مظهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مظهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مظهر در فرهنگ لغت دهخدا:
محل صعود و جای بالا رفتن

معنی اسم مظهر در فرهنگ فارسی:
محل ظهور، جای آشکارشدن، مظاهرجمع

معنی اسم مظهر در ثبت احوال

۱- نماد، نشانه؛ ۲- محل تجلي، تجلي‌گاه؛ ۳- (در تصوف) شخص داراي ريش انبوه و فراخ و سبلت و چهره‌ي نافذ.

حروف ابجد و طالع بینی نام مظهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مظهر عدد " 1145 " و ابجد وسیط " 17 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مظهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

افراد مشهور هم نام

نظرتون درباره اسم مظهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مظهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مظهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

دارنده آب و رنگ سرخ، پسر رستم از تهمینه

ترکیب دو اسم محمد و زمان (ستوده و روزگار)

آرزومند، دارای اراده و قصد، توانا

خاطره، ماندگار، اثر، نشان، به جا مانده از کسی

ترکیب دو اسم محمد و میعاد (ستوده و وعده گاه)

هم نشين و همراز، همدم

ترکیب دو اسم اسد و الله (شیر و خدا)

پرچین، حصار، دیواره

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید