مظاهر

جلوه ها، نشانه ها

جنسیت اسم مظاهر

پسر

مظاهر به انگلیسی

mazaher

تعداد مظاهر ها در ایران

37,239

تلفظ مظاهر به فارسی

مَظاهِر

ریشه اسم مظاهر

عربی

تلفظ مظاهر به انگلیسی

/mazāher/

رنگ اسم مظاهر

طلایی

ابجد اسم مظاهر

1146

ابجد وسیط اسم مظاهر

18

ابجد صغیر اسم مظاهر

12

درباره نام مظاهر

مظاهر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مظاهر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مظاهر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 37,239 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مظاهر

رنگ نام شما طلایی می باشد ، طلایی رنگ طلاست و شما همچون طلا در بین اطرافیانتان میدرخشید . کمال گرایی بالایی که دارید در کنار رفتار و کلام صحیح که برگرفته از فرهنگ بالای خانواده ی شما می باشد سبب شده است که در انتخاب دوستان و اطرافیانتان محتاطتر باشید و افرادی متناسب با شخصیت خودتان در کنارتان باشند. دید شما به زندگی می تواند شما را به یک آموزگار یا یک آموزش دهنده ی خبره تبدیل کند که دانش آموزان خود را در جهت رسیدن به بالاترین مقام ها تربیت خواهد کرد.

اسم مظاهر و معنی اسم مظاهر

ریشه اسم مظاهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مظاهر عربی می باشد و تلفظ مظاهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مَظاهِر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mazāher/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مظاهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مظاهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مظاهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مظاهر در فرهنگ فارسی عمید:
= مظهر

معنی اسم مظاهر در لغت نامه دهخدا:
یارمندی کننده. حمایت کننده و پشت به پشت دهنده. نگهبان و دستگیر و مددکار. آنکه با اهل خود ظهار کند

معنی اسم مظاهر در فرهنگ فارسی:
جمع مظهر، حمایت کننده، هم پشت، پشتیبان
( اسم ) حمایت کننده پشتیبان .

معنی اسم مظاهر در ثبت احوال

(جمعِ مَظهَر)، جلوه‌ها، نشانه‌ها.

حروف ابجد و طالع بینی نام مظاهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مظاهر عدد " 1146 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 12 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مظاهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مظاهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مظاهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مظاهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آرشام، نیرومند، قوی هیکل، پسر آريامنه و پدر ويشتاسپ از خاندان هخامنشي

زندگی، نام کوهی در اورامان

ترکیب دو اسم علی و سام (بلندقدر و شخصیت‌های شاهنامه)

ترکیب دو اسم امیر و والا (فرمانروا و دارنده‌ی مقام)

خورشید، آفتاب، نام نود و یکمین سوره در قرآن کریم

رئیس، اداره کننده

نور دین، آن که چون ستاره‌ی روشنی در دین است

ترکیب دو اسم امیر و حسان (فرمانروا و نیکروی)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید