مطهر

پاك و مقدس، منزه

جنسیت اسم مطهر

دختر

مطهر به انگلیسی

motahhar

تعداد مطهر ها در ایران

1,596

تلفظ مطهر به فارسی

مطهّر

ریشه اسم مطهر

عربی

تلفظ مطهر به انگلیسی

/motahhar/

رنگ اسم مطهر

صورتی

ابجد اسم مطهر

254

ابجد وسیط اسم مطهر

26

ابجد صغیر اسم مطهر

11

درباره نام مطهر

مطهر یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مطهر دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مطهر که در انگلیسی به صورت motahhar نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 1,596 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مطهر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مطهر و معنی اسم مطهر

ریشه اسم مطهر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مطهر عربی می باشد و تلفظ مطهر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مطهّر " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /motahhar/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مطهر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مطهر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مطهر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مطهر در فرهنگ فارسی عمید :
پاک‌شده؛ پاک و پاکیزه

معنی اسم مطهر در فرهنگ فارسی معین :
۱. تطهیر شده، پاک شده . ۲. پاک، پاکیزه

معنی اسم مطهر در ثبت احوال

1- پاك و مقدس؛ 2- (در قديم) منزه.

حروف ابجد و طالع بینی نام مطهر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مطهر عدد " 254 " و ابجد وسیط " 26 " ، ابجد صغیر " 11 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مطهر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مطهر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مطهر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مطهر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ماه سیما، ماه چهر

منسوب به پاک، طاهر و پاکیزه، تمیز و مرتب

تابناک، روشنی بخش، صبح روشن

زیبا و آراسته

ترکیب دو اسم محمد و سجاد (ستوده و بسیار سجده کننده)

ترکیب دو اسم محمد و رسول (ستوده و فرستاده)

نوازشِ دل، دلنواز

آخرین مرحله سلوک در نزد بودا، انسان کامل

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید