مصیب

آن که حقیقت امری را دریافته باشد، درست‌کار

جنسیت اسم مصیب

پسر

مصیب به انگلیسی

mosib

تعداد مصیب ها در ایران

73,050

تلفظ مصیب به فارسی

مصيب

ریشه اسم مصیب

عربی

تلفظ مصیب به انگلیسی

/mosib/

رنگ اسم مصیب

زرد

ابجد اسم مصیب

142

ابجد وسیط اسم مصیب

22

ابجد صغیر اسم مصیب

7

درباره نام مصیب

مصیب یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مصیب را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مصیب، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 73,050 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مصیب

مهمترین و بارزترین ویژگی شما هوش سرشاری است که دارید. هوش بالا و موقعیت سنجی های دقیق سبب شده است که خوش بینی بسیاری به زندگی و موقعیت هایی که با آنها روبرو می شوید داشته باشید و در نتیجه موفقیت های بسیاری پیش روی شماست. شخصیتی والای شما که هوشمندانه آن را ایجاد کرده اید سبب شده است که دوستان بسیاری در اطراف خود داشته باشید و اصطلاحا دورو بر شما همیشه پر می باشد. سعی کنید که در رسیدن به اهداف خود ابتدای مسیر را صحیح آغاز کنید چرا که هوش سرشار شما میتواند تضمینی برای رسیدن به بزرگترین اهداف باشد.

اسم مصیب و معنی اسم مصیب

ریشه اسم مصیب

همانطور که گفتیم ریشه اسم مصیب عربی می باشد و تلفظ مصیب در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مصيب " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mosib/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مصیب بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مصیب در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مصیب در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مصیب در فرهنگ فارسی عمید :
اصابت‌ کننده. راست‌ و درست‌ عمل‌ کننده؛ راست‌کار. راست‌ و درست‌ گوینده.

معنی اسم مصیب در لغت‌نامه دهخدا :
تیر به نشانه رسیده. درست گوینده. مردی که قول و فعل و رای او صواب باشد. برصواب رفته. صواب‌کار. درست‌کار. ضد مخطی. ضد خاطی. مقابل مخطی.

معنی اسم مصیب در فرهنگ فارسی معین :
راست‌کار، صواب یابنده.

معنی اسم مصیب در فرهنگ فارسی :
اصابت کننده، راست ودرست کننده، راست ودرست گوینده، راست‌کار. (اسم ) نیکرسنده بحقیقت امری، صواب یابنده، اصابت کننده، مقابل مخطی، درست گوینده، درست عمل، درستکار، راست و درست.

معنی اسم مصیب در ثبت احوال

۱- (در قديم) آن كه حقيقت امري را دريافته است؛ ۲- درست‌كار، صواب‌كار، در مقابلِ مخطي.

حروف ابجد و طالع بینی نام مصیب

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مصیب عدد " 142 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 7 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مصیب گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مصیب چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مصیب

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مصیب

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

یاد شاه

مدح، ستایش

بسیار مهربان، بخشنده، با محبت، از نام‌های خداوند مهربان

به یاد بمان، (به مجاز) عزیز و گرامی

گل انار

درخت سرو

بخشاینده، بسیار مهربان، آرزو کننده، نوحه و زاری کننده

زیبارو و گران‌بها

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید