مصلح

آن‌كه با خير انديشی و نيكوكاری به مردم كمك می‌كند و مشكلات آنها را برطرف می‌سازد

جنسیت اسم مصلح

پسر

مصلح به انگلیسی

mosleh

تعداد مصلح ها در ایران

2,150

تلفظ مصلح به فارسی

مصلح

ریشه اسم مصلح

عربی

تلفظ مصلح به انگلیسی

/mosleh/

رنگ اسم مصلح

بنفش

ابجد اسم مصلح

168

ابجد وسیط اسم مصلح

24

ابجد صغیر اسم مصلح

15

درباره نام مصلح

مصلح یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مصلح را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مصلح، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,150 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مصلح

فیلسوفان بزرگ تاریخ نامهایی به رنگ بنفش دارند ! این مورد به گونه ای اثبات شده است که بنفش رنگی اسرار امیز بخصوص در عمل و نجوم می باشد . شما فردی علاقه مند به فلسفه ، علم ماور الطبیعه و نجوم هستید و به شدت در پی جستجوی چیزهای عجیبی هستید که هر کسی توانایی تفکر در مورد آنها را ندارد. چنین توانایی هایی سبب میشود که دور از دیگران باشید و تنهایی را به همراهی با افرادی با خلق و خوی متفاوت با خود ترجیح دهید.

اسم مصلح و معنی اسم مصلح

ریشه اسم مصلح

همانطور که گفتیم ریشه اسم مصلح عربی می باشد و تلفظ مصلح در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مصلح " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mosleh/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مصلح بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مصلح در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مصلح در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مصلح در لغت نامه دهخدا :
به صلاح و نیکویی آورنده. آنکه اصلاح می کند و بهتر می نماید. اصلاح کننده. نیکوکننده. مقابل مفسد. که در صلاح ونیکویی بکوشد.

معنی اسم مصلح در فرهنگ فارسی عمید :
۱. اصلاح‌کننده؛ به‌صلاح‌آورنده؛ نیکوکننده.
۲. آشتی‌دهنده.
۳. شایسته؛ نیکوکار.

معنی اسم مصلح در فرهنگ فارسی معین :
اصلاح کننده ، نیکوکار.

معنی اسم مصلح در ثبت احوال

آن‌كه با خير انديشي و نيكوكاري به مردم كمك مي‌كند و مشكلات آنها را برطرف مي‌سازد، در مقابلِ مفسد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مصلح

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مصلح عدد " 168 " و ابجد وسیط " 24 " ، ابجد صغیر " 15 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مصلح گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مصلح چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مصلح

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مصلح

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

نام يكي از اجداد پیامبر اسلام(ص) است كه به فصاحت(سخنوری) شهرت داشته

نام همسر فرعون که زني صالح بود و موسی را از نیل گرفت و از او مراقبت کرد، ستون، اندوهگین

منسوب به مهر، محبت، دوستی، مهربانی، خورشید، نام هفتمین ماه از سال شمسی، نام سازی قدیمی

بزرگوارتر، برتر، بلندتر، بالاتر، والا و باارزش

نغمه، آواز، ترانه

شکوه و جلال، عظمت، دارای قدرت، نیرومند و با شکوه

(به مجاز) خجسته، مبارك، با شكوه، جذاب، دلپذير

سعادتمند، خوشبخت

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید