مصلح الدین

اصلاح کننده دین

جنسیت اسم مصلح الدین

پسر

مصلح الدین به انگلیسی

moslehoddin

تعداد مصلح الدین ها در ایران

681

تلفظ مصلح الدین به فارسی

مصلح‌الدين

ریشه اسم مصلح الدین

عربی

تلفظ مصلح الدین به انگلیسی

/moslehoddin/

رنگ اسم مصلح الدین

آبی

ابجد اسم مصلح الدین

263

ابجد وسیط اسم مصلح الدین

47

ابجد صغیر اسم مصلح الدین

29

درباره نام مصلح الدین

مصلح الدین یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مصلح الدین پسر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی پسر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مصلح الدین که در انگلیسی به صورت moslehoddin نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 681 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مصلح الدین

فردی بسیار شگفت انگیز برای ایجاد یک زندگی مشترک می باشید. دیدی که شما به زندگی و توانایی های خود دارید به گونه ای است که میتوانید به بهترین شکل ممکن سختی های آن را پیشت سر گذاشته و در مسیر رسیدن به موفقیت های بالاتر قدم بردارید. همین رویکرد و اعتقاد سبب شده است که فرقی کاملا بی تعارف باشید . قدرت بالای شما در تحلیل مسائل مختلف سبب میشود که افراد بسیاری به سمت شما جذب شوند و از کمک های شما برای قرار گرفتن در مسیر صحیح بهره ببرند. آبی رنگ آسمان بی انتها می باشد که سبب بی انتها شدن تلاش و اعتقاد شما برای دسترسی به موفقیت ها شده است.

اسم مصلح الدین و معنی اسم مصلح الدین

ریشه اسم مصلح الدین

همانطور که گفتیم ریشه اسم مصلح الدین عربی می باشد و تلفظ مصلح الدین در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مصلح‌الدين " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /moslehoddin/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مصلح الدین بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مصلح الدین در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مصلح الدین در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مصلح الدین در لغت نامه دهخدا:
سعدی شیرازی، شاعر معروف قرن هفتم هجری

معنی اسم مصلح الدین در ثبت احوال

۱- اصلاح‌كننده در دين، نيك‌خواه در امور دين؛ ۲- (اَعلام) مصلح‌الدين عبدالله شیرازی [حدود ۶۰۰-۶۹۱ قمری] متخلّص و مشهور به سعدي، شاعر و نویسنده‌ي ایرانی، مؤلف گلستان و بوستان، غزلها، قصیده‌ها و رساله‌هاي مختلف، که همه در کلیات دیوان او چاپ شده است.

حروف ابجد و طالع بینی نام مصلح الدین

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مصلح الدین عدد " 263 " و ابجد وسیط " 47 " ، ابجد صغیر " 29 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مصلح الدین گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مصلح الدین چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مصلح الدین

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مصلح الدین

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیبی از دو اسم محمد و هادی (ستوده و راهنما)

مورد پسند و احترام ایل

باتقوا، پرهیزگار، پارسا

بسیار یاری رسان به دیگران

نام پدر حضرت موسي(ع) به روایت تورات، نام پدر حضرت مريم به روایت قرآن، آل عمران نام سوره ای در قرآن کریم

ترکیب دو اسم علی و پارسا (بلندقدر و دانشمند)

سخن گو، روایت کننده اخبار و احادیث نبوی، لقب حضرت فاطمه (س)

ترکیب دو اسم امیر و معز (فرمانروا و عزت دهنده)

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید