مصدق

تصدیق کننده، گواهی دهنده راستی

جنسیت اسم مصدق

پسر

مصدق به انگلیسی

mosaddegh

تعداد مصدق ها در ایران

2,458

تلفظ مصدق به فارسی

مُصَدِّق

ریشه اسم مصدق

عربی

تلفظ مصدق به انگلیسی

/mosaddeq/

رنگ اسم مصدق

قرمز

ابجد اسم مصدق

234

ابجد وسیط اسم مصدق

18

ابجد صغیر اسم مصدق

9

درباره نام مصدق

مصدق یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مصدق را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مصدق، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 2,458 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مصدق

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مصدق و معنی اسم مصدق

ریشه اسم مصدق

همانطور که گفتیم ریشه اسم مصدق عربی می باشد و تلفظ مصدق در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مُصَدِّق " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mosaddeq/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مصدق بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مصدق در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مصدق در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مصدق در فرهنگ فارسی عمید:
۱. تصدیق شده، گواهی شده.
۲. باور کرده شده.
۱. تصدیق کننده.
۲. باورکننده.

معنی اسم مصدق در فرهنگ فارسی معین:
۱. کسی که شخصی یا شیئی را تصدیق کند، راستگو دارنده. ۲. آن چه که موجب تصدیق گردد، مؤید. ۳. باور کننده. ۴. مقوم ، ارزیاب . ج . مصدقین .

معنی اسم مصدق در دانشنامه اسلامی:
تصدیق کننده
ریشه کلمه: صدق

معنی اسم مصدق در ثبت احوال

۱- گواهي دهنده به درستي كسي يا چيزي؛ ۲- (در حقوق) آن كه از طرف اصحاب دعوا انتخاب مي‌شود تا اظهار نظر يا شهادت او از ماوقع براي طرفين حجت باشد؛ ۳- (در فقه) مأمور وصول زكات؛ ۴- (اَعلام) مصدق: شهرت محمّد مصدق: [حدود ۱۲۶۱-۱۳۴۶ شمسی] دولتمرد و سياستمدار ايرانی، د کتر حقوق، وزیر دارایی [۱۳۰۰ شمسی] و نماینده‌ي مجلس شورا از تهران [۱۳۰۲-۱۳۰۷ ؛ ۱۳۲۲-۱۳۲۸ شمسی] از مخالفان سلطنت رضاشاه، رهبر نهضت ملی کردن نفت ایران، بنیانگذار جبهه‌ي ملی ایران [۱۳۲۹ شمسی]، نخست وزیر [۱۳۳۰-۱۳۳۲ شمسی].
بر اثر کودتای ۲۸ مرداد زندانی و سپس به روستا ی احمدآباد تبعید شد.

حروف ابجد و طالع بینی نام مصدق

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مصدق عدد " 234 " و ابجد وسیط " 18 " ، ابجد صغیر " 9 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مصدق گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مصدق چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مصدق

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مصدق

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ارشک، مرد بزرگ، نام موسس سلسله اشکانی

شكوه و روشنايی، شكوه خورشيد، شكوه درخشان

آب تندی که از قله کوه جاری میشود

زیور و زینت

دختر زیبا

ترکیبی از دو اسم محمد و رضا (ستوده و خشنود)

ترکیب دو اسم مهر و آرا (مهربانی و زیور)

کوشش کننده، جهاد کننده در راه خدا

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید