مشیر

مشورت کننده، تدبیر کننده

جنسیت اسم مشیر

پسر

مشیر به انگلیسی

moshir

تعداد مشیر ها در ایران

459

تلفظ مشیر به فارسی

مشير

ریشه اسم مشیر

عربی

تلفظ مشیر به انگلیسی

/mošir/

رنگ اسم مشیر

صورتی

ابجد اسم مشیر

550

ابجد وسیط اسم مشیر

22

ابجد صغیر اسم مشیر

10

درباره نام مشیر

مشیر یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مشیر را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مشیر، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 459 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مشیر

از نظر قوای بدی شگفت انگیز هستی که آن هم نشأت گرفته از اراده بالای شماست. نیروی اراده ی شما سبب شده است که رویاهایی که دارید را به راحتی بدست آورید. با چنین خصوصیاتی شما یک مدیر واقعی هستید و میتوانید مسئولیت های مختلفی را به عهده گرفته و با یاری به دیگران آن ها را نیز در مسیر درست قرار دهید. از دیدگاه عاطفی قدرت بالایی دارید ، به عمق روابط عاطفی می روید، در حالی که در سمت مقابل با هر کسی نیز صمیمی نمی شوید.

اسم مشیر و معنی اسم مشیر

ریشه اسم مشیر

همانطور که گفتیم ریشه اسم مشیر عربی می باشد و تلفظ مشیر در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مشير " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /mošir/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مشیر بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مشیر در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مشیر در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

معنی اسم مشیر در لغت نامه دهخدا:
مشورت کننده و تدبیر کننده، وزیر و صاحب مشورت


معنی اسم مشیر در فرهنگ فارسی:
اشاره کننده، مشورت کننده


معنی اسم مشیر در ثبت احوال

(در قديم) آن كه در كارها با او مشورت مي‌كنند، مشورت كننده، راي زننده.

حروف ابجد و طالع بینی نام مشیر

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مشیر عدد " 550 " و ابجد وسیط " 22 " ، ابجد صغیر " 10 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مشیر گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مشیر چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مشیر

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مشیر

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

آن که بسیار تلاش و کوشش می کند، ساعی، تلاشگر

روشنایی ماه، نورانی مانند ماه، (به مجاز) زیبارو

منسوب به عطر، خوشبو، دلانگیز

مؤنث وحید، یگانه، یکتا، بی نظیر

نامدار، مشهور، بزرگ زاده، بزرگ منش

ترکیب دو اسم امیر و شهاب (فرمانروا و پاره ای از آتش)

بی آلایش، پاک، به دور از آلودگی و ناپاکی، سیاره زهره که مظهر زیبایی و عشق است.

بزرگ منشی، ارزشمندی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید