مسعود رضا

ترکیب دو اسم مسعود و رضا (سعادتمند و خشنود)

جنسیت اسم مسعود رضا

پسر

مسعود رضا به انگلیسی

maseud-reza

تعداد مسعود رضا ها در ایران

1,446

تلفظ مسعود رضا به فارسی

مسعودرضا

ریشه اسم مسعود رضا

عربی

تلفظ مسعود رضا به انگلیسی

/m.-rezā/

رنگ اسم مسعود رضا

نیلی

ابجد اسم مسعود رضا

1181

ابجد وسیط اسم مسعود رضا

41

ابجد صغیر اسم مسعود رضا

38

درباره نام مسعود رضا

مسعود رضا یکی از اسامی محبوب و پرطرفدار در بین ایرانیان است. این نام، عموماً برای پسران استفاده می شود و می توانید آن را به عنوان یک انتخاب مناسب برای پسر خود در نظر بگیرید. همچنین، می توان اسم مسعود رضا را با نام های دیگر ترکیب کرد و از این ترکیبات بسیار زیبا و متنوع نام برد.

استفاده از اسم مسعود رضا، به خاطر ریشه عربی اش، در کشورهای دیگر نیز رایج است و در طول سالها به محبوبیت بالایی دست یافته است. در واقع، این نام تاکنون حدود 1,446 بار در داخل کشور استفاده شده است و به عنوان یکی از نام های پرطرفدار محسوب می شود.

خصوصیات اسم مسعود رضا

آرامش در تمامی جنبه های زندگی افرادی که رنگ نام آنها نیلی است نمایان می باشد. هوش بالا و دارا بودن حس ششم قدرتمند سبب شده است که علاقه ی بسیاری به کمک کردن افراد دیگر داشته باشید . توانایی حل مسئله و همینطور آرامش در انجام آنها سبب شده است که موفقیت های بسیاری را کسب کنید. رنگ نیلی در دنیای عرفان مختص عارفانی می باشد که در جهت ایجاد شادی در بین مردم گام برمیدارند و در اصطلاح بین مردم شخصیتی دوست داشتنی دارند.

اسم مسعود رضا و معنی اسم مسعود رضا

ریشه اسم مسعود رضا

همانطور که گفتیم ریشه اسم مسعود رضا عربی می باشد و تلفظ مسعود رضا در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مسعودرضا " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /m.-rezā/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مسعود رضا بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مسعود رضا در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مسعود رضا در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

ترکیب دو اسم مسعود و رضا:
مسعود: میمون و مبارک، سعادتمند، خجسته، فیروز، فرخنده
رضا: خوش دلی، خوشنود، صلاح دید

معنی اسم مسعود رضا در ثبت احوال

از نام های مرکب، ه مسعود و رضا.

حروف ابجد و طالع بینی نام مسعود رضا

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مسعود رضا عدد " 1181 " و ابجد وسیط " 41 " ، ابجد صغیر " 38 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مسعود رضا گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مسعود رضا چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مسعود رضا

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مسعود رضا

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

ترکیب دو اسم محمد و امیر (ستوده و فرمانروا)

شمشیر، در اصل نام شمشیر حضرت علی (ع)

درستكار، صحيح العمل

شادی بخش ایل، مایه شادی طایفه، حاکم، رهبر

روزها و آفتاب

صفت نيك، فضيلت، خصلت پسندیده، خوي خوش

نام همسر بابلي اردشير پادشاه هخامنشي، دختر پاک، فرشته کوچک

زمان بی پایان

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید