مسعوده

مونث مسعود، نیک بخت، خجسته

جنسیت اسم مسعوده

دختر

مسعوده به انگلیسی

maseudeh

تعداد مسعوده ها در ایران

3,446

تلفظ مسعوده به فارسی

مسعوده

ریشه اسم مسعوده

عربی

تلفظ مسعوده به انگلیسی

/maseude/

رنگ اسم مسعوده

قرمز

ابجد اسم مسعوده

185

ابجد وسیط اسم مسعوده

29

ابجد صغیر اسم مسعوده

32

درباره نام مسعوده

مسعوده یکی از اسم های محبوب بین ایرانیان است. جنسیت اسم مسعوده دختر است و بنابراین میتوانید این اسم را روی دختر خودتان قرار دهید. همچنین این اسم را میتوان به صورت ترکیبی با نام های دیگر نیز استفاده کرد که این مورد امتیاز بسیار بزرگی برای اسم محسوب میشود.

اسم مسعوده که در انگلیسی به صورت maseudeh نوشته میشود و به دلیل ریشه عربی که دارد در کشورهای دیگری جز ایران نیز مورد استفاده قرار میگیرد. این نام به طور تقریبی در داخل کشور 3,446 بار تا کنون استفاده شده است و میتوان گفت که از نام های پرطرفدار محسوب میشود.

خصوصیات اسم مسعوده

فردی بسیار جسور هستید. از هیچ چیز و هیچ کس ترسی ندارید ، آشکار به مبارزه ی جدی با مشکلات می پردازید و در این بین از جان مایه میگذارید. خونگرمی شما سبب شده است که با افراد بسیاری ارتباط داشته باشید، از این رو مراقب آنها باشید و از توانایی های والای خود در جهت های مثبت زندگی خود استفاده کنید.

اسم مسعوده و معنی اسم مسعوده

ریشه اسم مسعوده

همانطور که گفتیم ریشه اسم مسعوده عربی می باشد و تلفظ مسعوده در فارسی و با توجه به لغت نامه های مرجع همچون فرهنگ لغت دهخدا ، معین و ... به صورت " مسعوده " است.

در زبان انگلیسی نیز تلفظ این اسم به شکل “ /maseude/ " مرسوم است و ممکن است در برخی از کشورهای انگلیسی زبان به شکل های دیگری نیز تلفظ شود. صوت اسم مسعوده بسیار زیبا می باشد و از این رو در هر زبانی از انگلیسی ، فرانسوی تا آلمانی به طور کامل قابل هجی کردن است.

معنی اسم مسعوده در فرهنگ لغت

از نظر معنی می توان این اسم را بسیار زیبا و خوش معنا توصیف کرد. معنی اسم مسعوده در فرهنگ لغت های مختلف به صورت زیر آورده شده است.

نیک بخت، خجسته

معنی اسم مسعوده در ثبت احوال

(مؤنث مسعود) (در قديم) خجسته، مبارك

حروف ابجد و طالع بینی نام مسعوده

حروف ابجد و طالع بینی نام

یکی از نکاتی که در انتخاب اسم برای بسیاری اهمیت دارد ، توجه به حروف ابجد اسم و طالع بینی آن است. ابجد اسم مسعوده عدد " 185 " و ابجد وسیط " 29 " ، ابجد صغیر " 32 " می باشد . با مشخص شدن عدد ابجد اسم میتوانید در مورد فاکتور های طبقات اجتماعی همچون اشرافی ، عرفانی ، کم درآمد و حادثه ساز محاسباتی را انجام دهید.

همچنین بسیاری بر این باورند که با توجه به جمع حروف ابجد میتوان طالع بینی کرد و مشاهده شده است که برخی با استفاده از همین اعداد اقدام به فالگیری بر اساس اسم نیز میکنند. در این بین با اصطلاحاتی همچون ابجد کبیر و ابجد صغیر نیز برخواهید خورد.

طالع بینی از روی حرف اول اسم
این افراد ظاهراً چهره‌ای خوش ‌رو و زیبا دارند و چشمان بزرگی دارند. از لحاظ اخلاقی، آنها مهربان هستند و با دیگران به سرعت مصالحه می‌کنند. با این حال، بعضی افراد درباره آنها در حضورشان تعریف می‌کنند، اما پشت پرده از آنها بدگویی می‌کنند. این افراد به سرعت عصبانی می‌شوند، اما سریعاً آرام می‌شوند. در کارها تنبل هستند و همیشه به دیگران درخواست کمک می‌کنند.

نکته ی دیگری که میتوان در مورد اسم مسعوده گفت تاثیر آن بر فرزند شما می باشد. معنای این اسم ارج و منزل بیشتری را برای فرزند شما در بین هم سن و سال هایش ایجاد خواهد کرد و فرزند شما همواره به خاطر نام زیبای خود از شما سپاسگذار خواهد بود.

نظرتون درباره اسم مسعوده چیه؟ ارسال دیدگاه

🏆 امتیاز شما به اسم مسعوده

🎯 اشتراک گذاری این صفحه

واتساپ تلگرام

📣 نام های هم آوا با اسم مسعوده

📁 دسته بندی اسم ها

😍 شاید شما هم دوست داشت باشید

فکر و اندیشه

ترکیب دو اسم فاطمه و یاس (رانده شده از آتش و گلی خوشبو)

امید، آرزو

خواستار، خواهان، سالک

کوهی که در همه‌ی ایام برف داشته باشد

لفظی كه در جشن‌ها (عروسی ها) برای ابراز شادی میگویند

شرافت، شخصیت، فضیلت

صدای کبوتر وحشی

💬 نظرتون درباره این اسم برامون بنویسید